Lyžování ČR 2024

Budějovice znovu vyhrály a jsou krok od titulu, bronz bere Zlín

České Budějovice – Volejbalisté Českých Budějovic ve čtvrtém zápase finálové série nezaváhali, porazili favorizovanou Duklu Liberec 3:1 na sety a stejným poměrem nyní vedou i celé finále. K titulu jim tak chybí poslední vyhrané utkání. Ukončit boj o titul mohou Jihočeši v sobotu v Liberci. Bronzové medaile získali volejbalisté Zlína, kteří v Příbrami vyhráli 3:1 na sety a stejným poměrem ovládli celou sérii o 3. místo.

Sestřih a ohlasy utkání České Budějovice - Liberec

V druhém utkání na palubovce Jihostroje se opakoval předchozí scénář. České Budějovice vyhrály dramatický první set a v druhém vládl Liberec. "V tom setu se vše zadrhlo a nic se nám nedařilo," komentoval vývoj českobudějovický Jan Kuliha.

Jenomže od třetího setu domácí hráči vždy s mírným náskokem vedli a zbylé dvě sady získali shodně poměrem 25:22. "Nenechali jsme se zlomit nepovedeným druhým setem a hráli jsem zase v pohodě," usmíval se univerzál Michal Kriško.

"Zápas jsme si prohráli sami, nebyli jsme důslední v chycených bodovkách. To bylo to, co dneska rozhodlo," řekl liberecký kapitán Aleš Správka. "Nic nevzdáváme. Musíme tlačit víc do servisu," řekl liberecký Jakub Janouch před dalším zápasem.

Do finále vstoupil lépe vítěz základní části Liberec a vyhrál 3:0, jenomže pak jeho dlouhá vítězná série 32 utkání skončila. České Budějovice získaly druhý zápas finále v Liberci po boji 3:2 a na domácí palubovce zvítězily dvakrát shodně 3:1. Budějovičtí by v případě triumfu získali titul v nejvyšší soutěži pošesté za posledních osm sezon. Extraligu ovládli v letech 2007 až 2009, 2011 a 2012.

Finále - 4. zápas: České Budějovice - Liberec 3:1 (24, -18, 22, 22), stav série 3:1.

Rozhodčí: Činátl, Renčín. Čas: 113 min. Diváci: 1 980.

Č. Budějovice: Kuliha 16, Sobotka 10, Habr 5, Michálek 11, R. Mach 12, Kriško 19, libero Hupka - Fila, Zapletal. Trenér: Svoboda.

Liberec: Staněk 5, Janouch 2, Burrow 13, Beer 12, Hadrava 29, Hýský 9, libero Kopáček - Správka, Vencovský. Trenér: Nekola.

O 3. místo - 3. zápas: Příbram - Zlín 1:3 (-21, 22, -23, -20). Konečný stav série: 1:3.