Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Budějovice posílily a jsou opět jasným favoritem extraligy

Praha - Volejbalisté Českých Budějovic jsou jasnými favority nového ročníku extraligy. Tým někdejšího reprezentačního kouče Jana Svobody před sezonou ještě více posílil a myslí na obhajobu titulu i úspěch v Evropě. "Samozřejmě chceme titul v české extralize a v Lize mistrů být do druhého místa ve skupině a bojovat o postup do závěrečných bojů," řekl manažer českobudějovického Jihostroje Zdeněk Scheichl.

Radost budějovických volejbalistů
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Už před minulou sezonou Budějovice posílili Jakub Novotný a nahrávač Zapletal, letos přišel především smečař Pláteník a dále Kriško a Sobotka. "My se nechceme schovávat a víme, že se po nás chce titul a tuhý boj v Lize mistrů o postup ze skupiny. Takže to budeme v lize mlátit a v Evropě se budeme mlátit jak o život," uvedl Novotný.

Největším soupeřem Budějovic by stejně jako loni měla být liberecká Dukla, v minulé sezoně poražený finalista. "Pokud by jeden z těchto týmů nehrál finále, bylo by to určitě pro jejich vedení veliké zklamání," uvedl Novotný.

Také liberecký trenér Michal Nekola označil postup do finále za jednoznačný cíl. Kariéru sice ukončili smečaři Pešl a Jeslínek, ale přišli reprezentant Správka, Američan Burrow nebo kapitán juniorského národního týmu Zajíček. "Budeme mít v kádru šest hráčů, kteří letos prošli reprezentací, a kvalitního amerického smečaře. Naše cíle jsou opět maximální," řekl ředitel Dukly Pavel Šimoníček.

V popředí tabulky by se měly pohybovat nejspíše také Příbram, Benátky, ČZU Praha, Ostrava a Zlín. Počet mužstev v extralize oproti loňské sezoně vzrostl na dvanáct a zpřehlednila se základní část, která se odehraje jen dvoukolově.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy