Budějovice hladce vyhrály první čtvrtfinále. Uspěli i Karlovarsko, Liberec a Lvi Praha

Čtveřicí čtvrtfinálových zápasů pokračovalo volejbalové play-off. České Budějovice na své palubovce zdolaly Odolenu Vodu jasně 3:0 na sety. Uspělo i Karlovarsko proti Brnu (3:2), Liberec proti Zlínu (také 3:2) a pražští Lvi v zápase proti Kladnu (rovněž 3:2 na sety).

Bez ztráty sady si tak první bod ve čtvrtfinálové sérii hrané na tři vítězné zápasy zajistily pouze České Budějovice, které porazily Odolenu Vodu.

Ostatní týmy v roli favoritů shodně prohrály ve svých halách první set a svedly se soupeři více než dvouhodinové bitvy. Karlovarsko ve zkrácené sadě porazilo Brno 15:11, Dukla přehrála v rozhodujícím dějství Zlín 15:8 a vicemistrovští Lvi zdolali Kladno 15:10.

Karlovarsko přitom s Brnem v základní části vyhrálo oba zápasy hladce 3:0, stejným výsledkem skončilo dokonce pět posledních vzájemných zápasů. Na úvod vyřazovacích bojů ale trvalo favoritovi dvě hodiny a 14 minut, než se mohl radovat z výhry.

Jen o čtyři minuty kratší bitvu svedl Liberec se Zlínem, který teprve v úterý v rozhodujícím třetím utkání předkola slavil postup přes Benátky nad Jizerou. V Praze trval zápas dokonce bez šesti minut dvě a půl hodiny; výsledkem 3:2 skončily i zápasy obou týmů v základní části a Lvi upravili vzájemnou bilanci v sezoně na 2:1.

České Budějovice zlomily soupeře v koncovce první sady, v níž prohrávaly 18:21, ale k setbolům hosty nepustily. Jihočeši si jich vypracovali pět, než sadu ukončili, a pak už měli utkání pod kontrolou.