Brno i Odolena Voda si zahrají čtvrtfinále extraligy, druhé zápasy vyšly až na pět setů

Volejbalisté Brna a Odoleny Vody potvrdili v předkole play-off extraligy roli favoritů a zajistili si postup do čtvrtfinále v nejkratším možném čase. V dnešních druhých zápasech ale oba týmy musely o výhru bojovat shodně v pěti setech. Brno uspělo na hřišti vítězů Českého poháru z Beskyd v rozhodující sadě 15:11, Odolena Voda vyhrála v Benátkách nad Jizerou 15:13.

Sestřih utkání Beskydy – Brno

Brňanům se na Beskydy podařilo vyzrát v pravý čas, protože v základní části neuhráli v obou vzájemných zápasech ani set. Po úterní premiérové výhře 3:1 dnes sice ztratili úvodní dva sety 18:25 a 19:25, další dva ale poměrem 25:16 získali a lépe zvládli i koncovku.

Ještě blíž k nutnosti hrát rozhodující třetí zápas byla Odolena Voda, která rovněž v Benátkách prohrávala 0:2 na sety. Ve třetím i čtvrtém setu zvládli hosté lépe vyrovnané koncovky a ani jednou soupeře nepustili k mečbolu, sady získali shodně 26:24. V pátém setu vedli domácí už 13:11, poslední čtyři body ale získal soupeř.

Ve čtvrtfinále Brno čekají vítězové základní části Lvi Praha. Odolena Voda se utká s druhým týmem dlouhodobé části Kladnem.

Předkolo play off volejbalové extraligy mužů – druhé zápasy:

Beskydy – Brno 2:3 (18, 19, -16, -16, -11)

Nejvíce bodů: Koloušek 14, Goncalves 13, Perry 12 – Thiessen 24, Janků 22, Novák a Bukáček po 8. Konečný stav série: 0:2.

Benátky nad Jizerou – Odolena Voda 2:3 (21, 18, -24, -24, -13)

Nejvíce bodů: Křesťan 32, Pokopec 13, Patočka a Šulista po 10 – Svoboda 26, Osoria 15, Šulc 14. Konečný stav série: 0:2.