Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Brněnské kouzlo vyprchalo, extraligový titul slaví Liberec

Brno – Volejbalisté Dukly Liberec obhájili extraligový titul. V šestém finále zvítězili svěřenci trenéra Michala Nekoly v Brně 3:1 po setech 25:20, 25:19, 18:25 a 27:25. Finálovou sérii vyhráli 4:2 na zápasy. Šestému finálovému utkání přihlížela v hokejové DRFG areně rekordní návštěva české extraligy – 5556 diváků. Bronzové medaile získali hráči Českých Budějovic.

Radující se volejbalisté Liberce
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Oba trenéři oproti poslednímu duelu pozměnili základní sestavy. Domácí kouč Ondřej Marek vyměnil smečaře, místo Muroně nastoupil Rus Sucharev. Trenér Dukly Nekola sáhl ke dvěma změnám: jen na lavičce nechal jednu z opor Patuchu a Leikepa. Nahradili je Vencovský se Zajíčkem. Brňané nedokázali v úvodních dvou setech navázat na předcházející výkony v domácím prostředí. Vstup do zápasu vyšel mnohem lépe agresivnější Dukle, která dostala soupeře pod tlak důrazným servisem a přesnějšími bloky.

Domácí volejbalisté působili nervózním dojmem, nutnost odvrátit finálový mečbol je hodně svazovala. Soupeři umožnili hned v úvodních míčích získat uklidňující pětibodový náskok, který se jim už navzdory střídání nepodařilo zlikvidovat. Do koncovky si Severočeši udrželi šestibodové vedení, které pohodlně proměnili v zisk úvodního setu. Brňané se z útlumu na chvíli vzpamatovali v úvodu druhého dějství, vyrovnanou partii ale drželi jen do stavu 9:9. Při podání Vencovského se Dukle povedla šňůra šesti bodů, k níž jí dopomohly útočné chyby protivníka.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Brno - Liberec

Po získání náskoku se na liberecké straně rozhostila pohoda. Křečovitě hrajícího protivníka Dukla převyšovala precizní obranou na síti a herním přehledem. V závěru druhého dějství se podařilo svěřencům trenéra Marka odvrátit tři setboly, ale na vyrovnání šanci neměli. Ve třetím setu se v brněnském týmu chytil levoruký Andrianov, pod jehož útoky i tvrdým podáním se dosud pevná liberecká obrana začala drolit. K ruské opoře se přidal Hrazdira a bojovným výkonem se podařilo domácím hráčům v bouřlivé kulise snížit na 1:2.

Volejbalová bitva vyvrcholila ve čtvrtém setu. Brňanům se podařilo za stavu 15:19 šňůrou osmi bodů otočit stav a dostat hlediště do extáze, Dukla ale odpověděla čtyřbodovou sérií a vyrovnala na 23:23. V dramatické přetahované nejdříve domácí volejbalisté neproměnili setbol, následně Dukla při servisu Vencovského zvládla druhý mečbol a na hrací ploše se rozpoutaly oslavy dalšího libereckého titulu.

Volejbal Brno - Dukla Liberec 1:3 (-20, -19, 18, -25)

Rozhodčí: Krtička, Renčín. Čas: 121 min. Diváci: 5556. Konečný stav série: 2:4. Sestavy a body:
Brno: Andrianov 19, Sucharev 2, Smrčina 5, Haník 4, Hrazdira 20, Pražák 9, libero Castello - Goodell 3, Zmrhal 1, Licek, Muroň 4, Plešingr. Trenér: Marek.
Liberec: Zajíček 10, Vencovský 14, T. Kriško 13, Staněk 12, Janouch 2, Správka 12, libero Kopáček - Patucha, Galabov 3, Leikep. Trenér: Nekola.

Konečné pořadí extraligy 2015/16: 1. Liberec, 2. Brno, 3. České Budějovice, 4. Karlovarsko, 5. Benátky nad Jizerou, 6. Kladno, 7. Příbram, 8. Zlín, 9. Odolena Voda, 10. Ostrava, 11. ČZU Praha, 12. Ústí nad Labem.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy