Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maďarsko - Švédsko

Brněnské derby dopadlo jednoznačně pro Šelmy, volejbalistky KP mají zatím jen bod

Volejbalistky mistrovského KP Brno prohrály v extralize i druhý zápas. V utkání 3. kola nestačily v městském derby a repríze finále minulé sezony na Šelmy, kterým ve vlastní hale podlehly jasně 19:25, 18:25 a 16:25. V tabulce mají obhájkyně titulu stále jen bod za úvodní porážku 2:3 ve Frýdku-Místku. Šelmy naopak slavily první vítězství po předchozí těsné porážce od Prostějova.

Volejbalistky KP Brno
zdroj: Facebook/Volejbalový klub Královo Pole

Královopolský tým nastoupil k zápasu dva dny po skončení kvalifikačního turnaje o postup do Ligy mistryň, který sám pořádal. Ve středu porazil Gran Canarii (3:2) a ve čtvrtek podlehl rumunskému týmu Alba Blaj (1:3). Z druhého místa postoupil do druhé fáze kvalifikace, kterou bude rovněž hostit od 24. října.

Proti Šelmám, nad nimiž na jaře vyhrál dramatickou finálovou sérii 3:2 na zápasy, byl domácí tým bez šance. V úvodním setu nebyl ani jednou ve vedení, ve druhém a třetím jen epizodně vždy v úvodu. Oporou Šelem byla Antonie Kelnárová se 14 body a ještě další tři spoluhráčky byly s devíti body úspěšnější než nejproduktivnější královopolská hráčka Kateřina Kuníková (8).

"Dnes jsme hráli čtvrté utkání v osmi dnech. Holky chtěly bojovat, ale už to prostě nešlo," uvedl na webu domácího týmu trenér Erik Nezhoda. "Bohužel se na nás podepsala únava z předchozího týdne a v zápase jsme se trochu topily. Nevycházelo nám to, co se normálně daří, a utekly jsme i z taktiky. Je to velká škoda, věřím, že se ale rychle zase zvedneme," litovala kapitánka Kateřina Pelikánová.

Stoprocentní bilanci už má jen obhájce bronzu Liberec, který porazil Šternberk 3:0 a jako jediný podruhé získal tři body. V tabulce je ale druhý o dva body za Prostějovem, který ve svém už třetím utkání porazil Olymp Praha 3:1. Dosud neporažený hanácký celek táhla zejména Karin Šunderlíková, autorka 28 bodů.

Bez porážky jsou v soutěži ještě Olomouc a Ostrava. Po předchozích pětisetových výhrách tentokrát slavily snadná vítězství - Olomouc zdolala Přerov a Ostrava v dalším lokálním derby přehrála Frýdek-Místek.

UNIQA extraliga volejbalistek – 3. kolo:

KP Brno – Šelmy Brno 0:3 (-19, -18, -16)

Nejvíce bodů: Kuníková 8, Pavlíková 6, Jelínková 5 – Kelnárová 14, Benediktová, Janečková a Bjerregardová po 9.

Liberec - Šternberk 3:0 (23, 15, 13)

Nejvíce bodů: Herdová 12, Kvapilová 11, Vyklická a Frankevyčová po 10 - Klodaová a Weidenthalerová po 10, Deptuchová 7.

Olomouc - Přerov 3:0 (17, 17, 21)

Nejvíce bodů: Artyšuková 21, Fedčuková 10, Nečasová 7 - Lazárková 9, Kohoutová a McClellanová po 5.

Ostrava - Frýdek-Místek 3:0 (13, 17, 20)

Nejvíce bodů: Kojdová 16, Skřivanová 14, Jasečková 12 - Agbolossouová 11, Oetrová 6, Došková a Strušková po 4.

Prostějov - Olymp Praha 3:1 (19, 24, -22, 19)

Nejvíce bodů: Šunderlíková 28, Smolková a Loffová po 13 - Brancuská 18, Šimáňová 12, Kalhousová 8.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články