Následuje
Manchester United - Club Brugge

Bonnerová s Hermannovou poprvé vyhrály na světovém okruhu

Mangaung (JAR) - První turnaj světového okruhu vyhrály v jihoafrickém Mangaungu plážové volejbalistky Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou. Ve finále zdolaly japonský pár Takemi Nišiboriová a Sajaka Mizoeová ve dvou setech 21:15 a 21:16.

Martina Bonnerová a Barbora Hermannová
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Na minulém turnaji v argentinském Paraná jsme byly páté a tady jsme to chtěly potvrdit. Tomuhle nemůžeme uvěřit," komentovala třiadvacetiletá Bonnerová. "Chtěly jsme si ten zápas užít a povedlo se," uvedla Hermannová.

V první sadě vedly české volejbalistky už 19:11 a po menších komplikacích proměnily druhý setbol. Druhý set byl dlouho vyrovnaný, na tři body utekly Bonnerová s Hermannovou Japonkám až při stavu 18:15. Při mečbolu za stavu 20:16 zahrály soupeřky aut. "Věděly jsme, že máme velkou šanci, ale musely jsme si to vybojovat. Ony jsou velmi rychlé a hrají chytře. Nám ale vyšla taktika. Hrají hodně míčů hned za síť a já na to byla připravená. A Martina to pochytala po lajnách," komentovala Hermannová zápas.

Dosavadním nejlepším výsledkem Bonnerové s Hermannovou bylo páté místo, které letos obsadily na třech turnajích. Na turnaji v JAR chyběly elitní světové páry a české hráčky slabší konkurence dokonale využily. V celé soutěži ztratily jen dva sety - v úvodním utkání ve skupině a pak v semifinále, v němž porazily nasazené jedničky Američanky Lane Caricovou a Kimberly Dicellovou.

Bonnerová a Hermannová, které byly nasazeny jako číslo čtyři, napodobily triumfem Kristýnu Kolocovou a Markétu Slukovou. České jedničky se letos postaraly o historické vítězství na květnovém turnaji na pražské Štvanici, v červnu pak opanovaly dokonce grandslamový podnik v Berlíně.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Mangaungu (JAR):

Ženy:

Finále: Bonnerová, Hermannová (4) - Take, Mizoeová (15-Jap.) 2:0 (15,16),

o 3. místo: Ukolovová, Prokopjovová (3-Rus.) - Caricová, Dicellová (1-USA) 2:1 (17, -20, 12).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy