Volejbalový magazín

Beskydy uspěly v předkole play-off proti Odoleně vodě

Volejbalisté Beskyd se poprvé probojovali do play-off extraligy. V rozhodujícím třetím utkání předkola zvítězili na palubovce Odoleny Vody 3:1 na sety. Ve čtvrtfinále vyzvou vítěze základní části Karlovarsko, další dvojice tvoří Liberec - Ostrava, Lvi Praha - Ústí nad Labem a České Budějovice - Kladno. Série začnou ve čtvrtek.

Beskydští volejbalisté se probojovaly do play-off

Zápas v Odolene Vodě se zlomil ve druhém setu, v němž domácí vedli 22:16, ale místo vyrovnání stavu na 1:1 prohráli 23:25. Třetí sadu sice získali 25:16, ale další set stejně jednoznačně ztratili.

"Druhý set jsme měli vyhrát, pak se mohlo utkání vyvíjet jinak," řekl zklamaný trenér Aera Martin Kop, jehož tým byl po základní části v tabulce sedmý. "Máme radost, že jsme to i z desátého místa dotáhli do nejlepší osmičky," uvedl kouč hostů Jakub Salon. Beskydy táhl s 21 body Bruno Romanutti.

Předkolo play-off volejbalové extraligy mužů - 3. zápas:

Odolena Voda - Beskydy 1:3 (-21, -23, 16, -16)
Nejvíce bodů: Demar 15, Hladík 13, Holubec 8 - Romanutti 21, Mečiar 17, Krysiak 14. Konečný stav série: 1:2.