Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Beachvolejbalisté budou hrát o bronz

Haag - Plážoví volejbalisté Přemysl Kubala a Petr Beneš postoupili na turnaji Světového okruhu v Haagu do semifinále, což se českému páru naposledy povedlo před 11 lety. Tehdy skončili Michal Palinek s Martinem Léblem v Marseille čtvrtí. Kubala s Benešem mohou tento výsledek překonat v nedělním utkání o bronz, kam se dostali po semifinálové porážce 0:2 s domácími Nizozemci Reinderem Nummerdorem a Richardem Schuilem. O jejich soupeřích se teprve rozhodne.

Plážový volejbal
zdroj: Isifa/Sme autor: Pavol Funtál

Také Kubala si už v semifinále Světového okruhu zahrál, v roce 1998 byl v Berlíně s Palinkem rovněž čtvrtý. Kubala a Beneš spolu skončili na grandslamech dvakrát pátí, maximum si nyní vylepšili na nizozemském turnaji, který je zařazen do nižší kategorie open.

V hlavní soutěži v Haagu vyhrál nejlepší český pár tři zápasy za sebou a dnes měl na premiérový postup do bojů o medaile dva pokusy. První mu ještě nevyšel, ve čtvrtém kole Kubala a Beneš podlehli Brazilcům Cunhovi s Ricardem 0:2. 

V opravách potom český pár nastoupil proti italské dvojici Nicolai Paolo, Daniele Lupo a zvítězil 2:0. "To je nově složená dvojice a vede si velmi dobře - na minulém turnaji v Alandu byli sedmí, tady vyřadili nejvýš nasazené Poláky. Ale dokázali jsme je ubránit, v tom větru jsme byli schopní si líp nahrát," dodal Kubala.

Lenka Háječková s Hanou Klapalovou v opravách podlehly americkým exmistryním světa Jennifer Kessyové a April Rossové 1:2 a obsadily sedmé místo. Na světovém okruhu to je jejich nejlepší letošní výsledek, na mistrovství světa i Evropy ale došly až do semifinále.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy