Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Vrchol sezony pro Prskavce a spol. V Augsburgu se bude bojovat o medaile z MS

Závody hlídek startuje v Augsburgu mistrovství světa ve vodním slalomu. Ambiciózní český tým se v dějišti olympijských soutěží z roku 1972 připravuje už od minulého týdne a nechybí v něm obhájce prvenství mezi kanoisty Václav Chaloupka ani bronzová medailistka ze závodu kanoistek na předchozím šampionátu v Bratislavě Gabriela Satková. Největší hvězda výpravy Jiří Prskavec bude usilovat o návrat mezi nejlepší - před rokem ve slovenské metropoli se finále kajakářů jelo bez Čechů a olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa se musel spokojit s jedenáctým místem. Přímé přenosy odvysílá o víkendu ČT sport a web ctsport.cz.

Jiří Prskavec
zdroj: ČTK/PR autor: Ivana Roháčková

V jeho případě šlo ale o ojedinělý výpadek. Do Německa Prskavec dorazil jako lídr Světového poháru a vítěz zatím posledního závodu v Tacenu. Předtím v Krakově byl třetí, v květnu se stal popáté mistrem Evropy. Finální přípravu mu nicméně zkomplikovalo nachlazení, po příjezdu do Augsburgu se cítil nemocný.

"Věřím, že za ten týden to ještě vyležím. V tréninku mě to nijak nelimituje, i když jsem trochu slabší," řekl Prskavec minulý týden v dějišti. V tradičně silném týmu ho doplňují Vít Přindiš, který letos vyhrál závod SP v Krakově, a mistr světa z roku 2017 Ondřej Tunka, pátý muž letošního ME.

Z kanoistů letos dosáhl na medaili v SP zatím jen stříbrný olympionik Lukáš Rohan, který byl třetí na začátku seriálu v Praze. Do Augsburgu se těší na diváckou atmosféru, finálové dny jsou totiž podle pořadatelů vyprodané. "To bude opravdu hukot. I vzhledem k tomu, že jsou tady tribuny na obou stranách tratě, budeme mít k divákům opravdu blízko. V podobné atmosféře jsem asi ještě nejel," řekl Rohan.

Je nám líto, video expirovalo.
Prskavec dohlížel na olympijské naděje

Chaloupka letos v SP jel pouze jednou finále, v Krakově skončil pátý. Na ME dokonce nepostoupil z kvalifikace, ale role obhájce ho netíží. "Myslím, že jediný tlak si na sebe vytvářím sám, a to je dobře, protože prostě s tímhle tlakem už dokážu nějak pracovat. Spíš se na to hrozně těším a udělám maximum pro to, aby se mi to podařilo," uvedl slalomář, který se vloni stal prvním českým zlatým medailistou na C1 po 44 letech. Třetím do kanoistické party v Augsburgu je Vojtěch Heger.

Ženská část výpravy bude vedle Gabriely Satkové spoléhat zejména na Terezu Fišerovou, která na SP v Praze ovládla závod kanoistek i extrémní slalom, v Krakově zase byla druhá na kajaku. V Německu bude na startu ve všech třech disciplínách. "Důležité je to, abych předvedla, že to dokážu sjet tak, jak si naplánuju," řekla letošní vicemistryně Evropy na C1 Fišerová, jež dosud čeká na velkou zlatou medaili v individuální disciplíně. Z MS a ME má dohromady čtyři stříbra a dva bronzy, vše na kánoi.

Do kanoistických soutěží s ní a Gabrielou Satkovou zasáhne ještě bronzová medailistka ze závodů SP v Praze a Krakově Martina Satková, na kajaku pak Antonie Galušková a Barbora Valíková.

Tereza Fišerová
zdroj: ČTK/PR autor: ARMELLE COURTOIS

Individuální disciplíny přijdou na řadu od čtvrtka, kdy se v nejstarším umělém kanálu na světě uskuteční kvalifikační jízdy kajakářů a kajakářek, v pátek se rozhodne o semifinalistech mezi kanoisty a kanoistkami. Kajakářské medaile budou v sázce v sobotu, kanoistické v neděli. Extrémní slalom na kajaku začne v sobotu kvalifikací na čas a v neděli vyřazovacími jízdami šampionát vyvrcholí.

O deset sad medailí bude v Eiskanalu bojovat 380 sportovců ze 70 zemí. Pořadatelé měli při trvajícím teplém počasí ještě v minulém týdnu potíže kvůli nedostatku vody v řece Lech, která závodní trať napájí, situaci se ale podařilo zachránit. "Zatarasili část rozježďovacího kanálku, aby v tom hlavním, závodním mohla téct voda," přiblížila Galušková.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články