Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Valašské rally ValMez 2020

Vodní slalomáři Přindiš, Rohan a Fišerová obhájili triumf v Českém poháru

Pod lipenskou přehradou bojovali vodní slalomáři. Kajakářka Veronika Vojtová a kanoistka Tereza Fišerová tu přidaly k sobotním triumfům v mistrovství republiky i celkové prvenství v Českém poháru. Mezi kajakáři ovládl seriál stejně jako loni Vít Přindiš, vítězství v kategorii kanoistů obhájil Lukáš Rohan.

Vít Přindiš
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Závěrečný šestý závod kajakářů v neděli vyhrál Vavřinec Hradilek, který si spravil chuť po sobotní sedmé příčce. Konečné hodnocení ovládl Přindiš o bod před Jiřím Prskavcem. Hradilek skončil třetí.

Vojtová navázala na sobotní triumf. "Jelo se mi suprově, i když to bylo náročnější, hlavně psychicky. Trať byla opět náročná, ale trochu víc 'pádlovací' než včera. Byla tam těžká kombinace na Váňově skoku a pak konec tratě," konstatovala Vojtová. "Teď pojedu z plného tréninku zbylé dva Světové poháry, tak snad se mi povede formu dobře načasovat směrem k mistrovství světa," dodala. Za ní v Českém poháru skončily Kateřina Kudějová a Amálie Hilgertová.

Mezi kanoisty obhájil pohárové vítězství Rohan, i když v neděli skončil až jedenáctý. Poslední závod vyhrál Vítězslav Gebas před mistrem republiky Matyášem Lhotou.

Fišerová vyhrála Český pohár stejně jako loni navzdory pátému místu v závěrečném závodě, který ovládla Tereza Kneblová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy