Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Česko

Ve sprintu to sjezdařům na divoké vodě sedlo a medaile se jen sypaly

Kdo umí, ten umí. Čeští vodáci na mistrovství Evropy ve sjezdu získali ve sprintu tři individuální medaile a další čtyři přidali v hlídkách. Stříbro ve Španělsku získali kajakářka Barbora Dimovová a kanoista Ondřej Rolenc, za nímž dojel ještě stále junior Matěj Vaněk.

Hlídka kajakářek: Satková, Paloudová, Dimovová
zdroj: ČTK/AP autor: Alexandra Wey

Rolenc druhým místem v C1 zkompletoval medailovou sbírku z letošního šampionátu. "Finálová jízda mi vyšla. V cíli jsem lehce zaváhal a možná jsem tam ztratil pár setinek. Ale nad tím člověk nemůže moc přemýšlet. Jel jsem na své maximum a také jsem maximálně spokojený,“ uvedl v tiskové zprávě Rolenc, který se ve středu v dlouhém sjezdu postaral o jediné české zlato v Saberu.

Vaňkovi vynesla premiérová účast na seniorském mezinárodním závodě rovnou medaili. "Je to neuvěřitelné. Stále tomu nemohu uvěřit. Dnešní závod bolel, ale vydařil se. Za týden mě čeká juniorské mistrovství Evropy a toto je skvělý start závodní sezony," radoval se Vaněk.

Je nám líto, video expirovalo.
Dimovová a Rolenc získali na ME ve sjezdu na divoké vodě stříbro

Dimovová nestačila pouze na francouzskou kajakářku Pauline Freslonovou. Pátá skončila Klára Vaňková, které chybělo na stříbrnou Dimovovou pouhých 46 setin.

Rolenc a Daniel Suchánek dojeli na deblkanoi ve finále čtvrtí, stejně jako kanoistka Zuzana Dziadková. Kajakář Vojtěch Matějíček byl šestý.

V hlídkách byli druzí singlkanoisté i deblkanoisté, v obou případech v sestavě s Rolencem, a kajakářky s Dimovovou, na třetím místě dojeli kajakáři. Celkem česká výprava získala ve Španělsku 14 evropských medailí.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy