Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kooperativa NBL 2023/2024

V kayakcrossu se českým slalomářům na ME nedařilo, nejdál došel Přindiš do semifinále

Evropský šampionát v Tacenu pokračovl atraktivním kayakcrossem za účasti pěti českých reprezentantů. Největší nadějí byl Vít Přindiš, který obhajoval titul, a svoji třídu potvrdil už v kvalifikaci, kterou jako časovku ve středu vyhrál a získal první zlato na šampionátu. Do finálové části postoupili také Matyáš Novák, Ondřej Tunka, Tereza Fišerová a Veronika Vojtová. Obě české reprezentantky však skončily už ve čtvrtfinále, kde padly i naděje Nováka s Tunkou. Semifinále jel jen Přindiš, ale tam skončil ve své jízdě třetí a nepostoupil do finále. Tiuly získali Švýcarka Marxová a Clarke z Velké Británie.

Evropský šampion z roku 2021 Přindiš byl po středečním triumfu v časovce, za který získal zlatou medaili, ve vyřazovacích jízdách nejvýše nasazený. Ve čtvrtfinále dojel druhý před krajanem Tunkou, ale do finále se po loňském evropském bronzu tentokrát nedostal.

Cílem semifinále projel na nepostupové třetí pozici, a pak ho rozhodčí odsunuli na konec pořadí za chybu ve druhé brance. "Bylo to takové divoké, ale to je kayakcross. Já jsem rád za ty jízdy, že jsem se mohl měřit s těmi nejlepšími. Ten hlavní závod teprve přijde," uvedl v nahrávce pro média Přindiš. Narážel na červnovou olympijskou kvalifikaci v Praze.

Na vlastní kůži zažívá, jak se nová olympijská disciplína vyrovnává. "Ten závod je čím dál tím těžší. Je to o drobnostech a o tom štěstí, které k tomu tady patří víc než v klasickém slalomu," dodal.

Podobnou zkušenost má loňský mistr Evropy Tunka, který po 16. příčce v kvalifikaci startoval ve čtvrtfinále z nejméně výhodné pozice a nedokázal se propracovat k postupu. "Potřeboval jsem, aby kluci udělali nějakou chybu, oni ji neudělali, tak jsem to nezvládl," poznamenal.

Ve čtvrtfinále vypadl i debutant v mužské seniorské reprezentaci Matyáš Novák a obě ženy Veronika Vojtová a Tereza Fišerová. Na stupně vítězů se za šampiony Marxovou a Clarkem prosadili Francouzka Camille Prigentová, Britka Nikita Setchellová, Švýcar Jan Rohrer a Španěl David Llorente.

Po změně programu, k níž pořadatelé přistoupili kvůli špatné předpovědi počasí, bude v pátek na mistrovství Evropy volno. O víkendu se odjedou všechny závody v klasickém vodním slalomu. Čeští reprezentanti v nich svedou také interní souboj o účast na olympijských hrách v Paříži.

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Tacenu (Slovinsko) – kayakcross:

Muži: 1. Clarke (Brit.), 2. Rohrer (Švýc.), 3. Llorente (Šp.), 4. Renia (Fr.), ...7. Přindiš vyřazen v semifinále, 12. Tunka, 16. Novák vyřazeni ve čtvrtfinále, 28. Krejčí (všichni ČR) vyřazen v kvalifikaci.

Ženy: 1. Marxová (Švýc.), 2. Prigentová (Fr.), 3. Setchellová (Brit.), 4. Hornová (It.), ...13. Fišerová, 16. Vojtová vyřazeny ve čtvrtfinále, 25. Kneblová (všechny ČR) vyřazena v kvalifikaci.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články