Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally ČR 2024

Satková dominovala finále a získala titul mistryně světa do 23 let

Bezkonkurenční jízdu předvedla kanoistka Gabriela Satková ve finálové jízdě na mistrovství světa v kategorii slalomářek do 23 let. Titul získala s náskokem téměř šesti vteřin na druhou závodnici a ideálně se připravila na start na olympijských hrách. Medaili v Liptovském Mikuláši vybojoval i Lukáš Kratochvíl. Ve finále sice musel přičítat penalizaci za dotek branky, i tak skončil třetí.  

Je nám líto, video expirovalo.
Gabriela Satková se stala mistryní světa do 23 let

"Popravdě jsem nevěřila, že se mi to podaří, i když všichni říkají, že jsem to musela vědět. Člověk to nikdy nečeká a jsem spokojená vždy, když předvedu dobrou jízdu. To jsem předvedla a jsem za to strašně moc ráda. Jsem ráda, že jsem se rozhodla sem jet," řekla Satková, jež zvažovala šampionát, nebo přípravu na olympiádu.

Satková se na svém posledním mládežnickém šampionátu neustále zlepšovala. Ve čtvrteční kvalifikaci byla s dvěma dotyky desátá, v dnešním semifinále se dopustila už jen jednoho "šťouchu" a i s ním postoupila z prvního místa.

Finále už sjela bezchybně a jako jediná pokořila stosekundovou hranici. Rovněž čistě jedoucí Italku Martu Bertoncelliovou předčila o 5,85 sekundy, na třetím místě Slovinka Eva Alina Hočevarová sebrala o 39 setin bronz Tereze Kneblové. Devátá skončila Klára Kneblová.

"Nejtěžší pasáže se mi povedly opravdu dobře a tam jsem nahnala čas. Troufám si říct, že tyhle závody mi daly přesně to, co jsem potřebovala. Povedla se mi finálová jízda a zároveň kvalifikační nebyla moc dobrá, takže jsem si vyzkoušela tak nějak všechno. Odvážím si spoustu cenných lekcí," dodala Satková.

Seniorská mistryně Evropy z roku 2020 Satková získala v kategorii do 23 let první světový titul po stříbru z předloňska, předtím se dvakrát stala šampionkou mezi juniorkami. Ziskem zlata v individuální soutěži si spravila chuť po bronzu z hlídek, ve kterých obhajovala týmový titul z předchozích tří let.

Kratochvíl také ovládl semifinále, jenže v jízdě o medaile se nevyvaroval dotyku v páté brance a dvousekundová penalizace znamenala v cíli ztrátu 44 setin na vedoucího Argentince Manuela Tripana. Devatenáctiletého reprezentanta, který navázal na loňský bronz mezi juniory z Krakova, porazil o 23 setin ještě Francouz Yohann Senechault. Druhý český finalista Adam Král obsadil sedmé místo.

Sedmnáctiletá Mrázková, jež byla v úterý i členkou zlaté hlídky, na Slovensku dominovala. Zajela ve všech jízdách nejrychlejší čas, jen v semifinále kvůli dotyku hned v první brance skončila až třetí. Pro první individuální medaili si už dojela opět čistou jízdou a zvítězila s více než dvousekundovým náskokem před Polkou Hannou Danekovou. Markéta Hojdová nezopakovala semifinálový triumf a obsadila navzdory čisté jízdě páté místo.

Ve finále kajakářů se od třetího do pátého místa seřadili Kopeček, Jáchym Burger a Martin Panzer. Všem ujel Slovinec Žiga Lin Hočevar a i se dvěma dotyky porazil české trio také Francouz Martin Cornu.

Český tým má před nedělními závody v kayakcrossu ve sbírce pět zlatých medailí, jednu stříbrnou a šest bronzových.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články