Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

První nominační závody skončily mezi Prskavcem a Chaloupkou "remízově"

Jak kvalitně napěchovaná je reprezentace ve vodním slalomu, dokázal opět první víkend národní nominace. Olympijský vítěz na kajaku Jiří Prskavec rozjel dobře bitvu o olympijskou místenku na kánoi. Ve Veltrusech byl v sobotu druhý a v neděli zvítězil. Stejná umístění v opačném pořadí vybojoval mistr světa z roku 2021 Václav Chaloupka, který je na tom v hodnocení nominace lépe díky bonusovému bodu za šesté místo z loňského MS.

Je nám líto, video expirovalo.
Národní nominace kajakářů na Olympijské hry

Nominační závody vyvrcholí příští týden v Praze a do žebříčku pro zařazení do reprezentace se započítají tři ze čtyř výsledků. V české nominaci na OH ještě hraje roli vzájemné pořadí českých slalomářů na mistrovství světa 2023 a letošním evropském šampionátu, který bude v květnu v Tacenu. Z těchto tří akcí se budou hodnotit dva nejlepší výsledky a k nim se přičítají případné bonusové body.

V sobotu ztratil Prskavec na Chaloupku 45 setin sekundy, v neděli ho o 1,36 sekundy porazil. "Samozřejmě mám strašnou radost. Jsem rád, že jsem unesl tlak, že jsem jel z poslední pozice. Byly tam pro mě poměrně těžké kombinace, které jsem musel zvládnout jen na jedné straně, nemohl jsem si přehodit. Odvážím si odsud dvojku a jedničku, super," pochvaloval si.

Byl by rád, kdyby se dostal do týmu i na kánoi a boj o olympiádu v této kategorii prodloužil až do ME. Průběžná třetí příčka patří v hodnocení nominace stříbrnému olympijskému medailistovi z Tokia Lukáši Rohanovi, jenž byl čtvrtý a třetí.

Fišerová se na kánoi na OH nepodívá, zkouší to v kajaku

Mezi ženami je ze hry o reprezentaci na kánoi olympionička z Tokia Tereza Fišerová. Majitelka řady medailí z vrcholných akcí v této kategorii v sobotu nenastoupila do finále a v neděli vynechala závod úplně. Startovala ale na kajaku, kde byla dvakrát třetí a dělí se o druhou příčku s Gabrielou Satkovou. Nejlépe si z kajakářek zatím vede dvakrát druhá Antonie Galušková.

Gabriela Satková měla úspěšnou sobotu, kdy vyhrála obě ženské kategorie. Její prioritou je kánoe, kde v neděli dojela třetí a v hodnocení nominace je o bod za sestrou Martinou, jež obsadila druhé a první místo.

V kajaku probíhá zajímavý souboj alespoň o reprezentační místa

Kajakáři už nebojují o OH, protože ty si loňskými výsledky zajistil Prskavec. Ale mají dvě volná místa v reprezentaci. V prvních dvou závodech předvedli nejvyrovnanější výsledky Tomáš Zima a Marek Bízek.

Někdejší mistři světa Ondřej Tunka a Vít Přindiš v jednom ze závodů dostali ve finále padesátisekundovou penalizaci a byli až na konci pořadí. V celkovém hodnocení ale tento výsledek mohou škrtat, pokud se v Troji podobnému výpadku vyhnou. V sobotu vyhrál Tunka, v neděli Jakub Krejčí, jemuž v prvním závodě finále uniklo.

Výsledky závodu Českého poháru ve vodním slalomu ve Veltrusech

Muži:

K1: 1. Krejčí (Dukla) 83,49 (0 tr. sekund), 2. Přindiš -1,17 (0), 3. Bárta (oba USK Praha) -3,50 (0).

Průběžné pořadí ČP (po 2 závodech): 1. Zima 117, 2. Tunka (oba USK Praha) 115, 3. Bízek (Dukla) 114.

C1: 1. Prskavec 91,53 (0), 2. Chaloupka -1,36 (0), 3. Rohan (všichni USK Praha) -1,98 (2).

Průběžné pořadí ČP (po 2 závodech): 1. Chaloupka a Prskavec oba 143, 3. Větrovský (USK Praha) a Rohan oba 119.

Ženy:

K1: 1. Beková (Dukla) 95,81 (0), 2. A. Galušková (USK Praha) -0,24 (2), 3. Fišerová (Dukla) -1,12 (2).

Průběžné pořadí ČP (po 2 závodech): 1. A. Galušková 136, 2. G. Satková (USK Praha) 128, 3. Fišerová 124.

C1: 1. M. Satková 101,60 (0), 2. T. Kneblová (obě Dukla) -1,98 (0), 3. G. Satková -2,16 (4).

Průběžné pořadí ČP (po 2 závodech): 1. M. Satková 143, 2. G. Satková 137, 3. T. Kneblová 130.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články