Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Prskavec si dojel ve finále SP v singlu pro páté místo, k medaili měl vteřinu

Ostřílený mazák na divoké vodě, ale nováček mezi kanoisty, se ani v téhle disciplíně ve finále Světového poháru v Paříži neztratil. Jiří Prskavec se dostal jako jediný z českých reprezentantů mezi singlíři do finále a v něm dojel na pátém místě, které mu po jeho první sezoně na kanoi patří i v celkovém pořadí seriálu. Na medaili scházela jedinému českému finalistovi pátečního programu vteřina. Závod vyhrál podruhé v kariéře Ital Raffaello Ivaldi. Mezi ženami na kajaku byla nejrychlejší Jessica Foxová, která vyhrála celkové pořadí Světového poháru už popáté. Finále SP na divoké vodě můžete sledovat o víkendu v přímých přenosech na ČT sport i ČT sport Plus.

Olympijský šampion a úřadující vicemistr světa na kajaku Prskavec postupem do finále navázal na úspěšné závody z úvodu sezony, kdy v červnu ve své nové kategorii překvapil třetím místem v Augsburgu a pak byl devátý na domácí trati v Praze. V jízdě o medaile oproti semifinále ještě o více než dvě a půl sekundy zrychlil a usadil se v čele. Čas 97,85 byl na hranici jeho možností.

"Takhle jsem si před startem říkal, že těch 97 (sekund) je blízko mého limitu a to jsem splnil. Všechno mi vyšlo, i ten přejezd do té poslední protivody jsem klouznul krásně," řekl České televizi

Nakonec ho předjeli čtyři závodníci, kteří rovněž předvedli čistou jízdu. "Takhle to je, že když zajedu to nejlepší a kluci to úplně nekazí, tak to může být to páté šesté místo. To je super," pochvaloval si Prskavec, jenž si polepšil na pátou příčku i v konečném hodnocení Světového poháru. To vyhrál dnes čtvrtý Slovinec Luka Božič. Prskavce v Paříži ještě čeká závod na kajaku, kde bude za rok na této trati obhajovat olympijské zlato.

Stříbrný olympijský medailista a čtvrtý muž nedávného MS Rohan litoval těsného vyřazení v semifinále. "Mrzí mě především jízda, protože tam byly tři velké chyby a to už je na postup moc. Sice teda rozhodly zase setinky a mám docela pech na konec sezony, ale na to se rozhodně nechci vymlouvat, a naopak doufám, že budu mít třeba štěstí v nějakých jiných životních činnostech a náplních," uvedl v nahrávce pro média Rohan, kterého na MS od medaile dělily tři setiny.

Soutěž kajakářek vyvrcholila bez české účasti. Galušková zůstala za dvanáctkou finalistek o dvě příčky, Hilgertová neprojela dvě branky a čtyřiadvacítku semifinalistek uzavírala. Tereza Fišerová, která obhajovala celkové prvenství ve Světovém poháru z posledních dvou let, skončila již ve čtvrteční kvalifikaci.

Galušková nabrala čtyři sekundy penalizace, obě v závěru. "Asi jsem nebyla tak zpevněná v té vlně. Vypadl mi náklon a nevzalo mě to tak, jak bych potřebovala. Tím, že to bylo na konci, tak to mrzí o to víc," popsala pro Českou televizi.

Finále SP ve vodním slalomu v Paříži:

Muži:

C1: 1. Ivaldi (It.) 95,50 (0 trest. sekund), 2. Anton (Něm.) -0,68 (0), 3. Travé (Šp.) -1,33 (0), ...5. Prskavec -2,35 (0), v semifinále 13. Rohan, 15. Chaloupka (všichni ČR).

Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Božič (Slovin.) 270, 2. Beňuš (SR) 268, 3. Ivaldi 257, ...5. Prskavec 222, 10. Chaloupka 171, 23. Rohan 96, 45. Heger 28, 55. Kratochvíl (všichni ČR) 15.

Ženy:

K1: 1. J. Foxová (Austr.) 100,78 (2), 2. Kuhnleová (Rak.) -1,59 (0), 3. Zwoliňská (Pol.) -1,95 (0), ...v semifinále 14. A. Galušková, 24. Hilgertová (obě ČR).

Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. J. Foxová 308, 2. Liliková (Něm.) 277, 3. Zwoliňská 262, ...13. Fišerová 144, 19. Hilgertová 120, 20. A. Galušková 118, 39. Vojtová 38, 53. M. Satková 15, 84. Nesnídalová (všechny ČR) 2.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články