Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KP TANY Brno - Antalya 07 Basketbol

Prskavec potvrdil dominanci na domácí scéně, mezi kajakářkami triumfovala Hilgertová

Po vypjatých nominačních závodech na olympijské hry v Tokiu vodní slalomáři bojovali o domácí medaile na klidnějším republikovém šampionátu. Po roce se závodníci vrátili na přírodní trať pod vodní nádrží Lipno, která seděla mezi kajakáři nejlépe Prskavcovi a mezi kajákářkami slavila Amálie Hilgertová. 

Prskavec předvedl opět svou klasickou jízdu na hraně rizika a zároveň bez "šťouchu". Chyby se naopak nevyvaroval stříbrný Vít Přindiš, který v konečném zúčtování zaostal s jednou penalizací o sekundu. 

Třetí byl s odstupem 1,04 sekundy Ondřej Cvikl. Těsně pod stupni vítězů skončil někdejší mistr světa a stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek, který si připsal dotyk na předposlední brance.

"Mám z toho obrovskou radost, i když mi to kluci Vítek s Vávrou trochu nechali. Jeli rychlejší časy, ale dali si jednoho šťoucha. Trať byla hrozně jednoduchá, muselo se to valit dolů a ten šťouch nejde dojet," řekl pro ČT sport Prskavec, jenž si před měsícem během nominačních závodů zajistil účast na odložených olympijských hrách v Tokiu.

Nominaci do Tokia má zaručenou i jeho tréninková kolegyně Kateřina Kudějová, jež skončila v kategorii K1 při vítězství Amálie Hilgertové pátá. Mezi kajakářkami zvítězila poměrně s přehledem o necelé tři sekundy. Stupně vítězů poté doplnily Barbora Valíková a Tereza Fišerová z klubu Dukla Brandýs nad Labem.

Fišerová si pověsila na krk i kov nejcennější v kategorii C1. Nejlepší česká kanoistka zvítězila s náskokem více než 10 sekund před sestrami Gabrielou a Martinou Satkovými.

Hilgertová si spravila chuť po neúspěšné nominaci na olympiádu. "Je to velká satisfakce, poprvé jsem letos dokázala předvést nějakou slušnou jízdu. Jsem ráda, že se to povedlo na závodě, na který jsem se trochu upínala. Jsem hrozně šťastná," řekla republiková mistryně.

Mezi kanoisty si dojel pro první mistrovský titul Václav Chaloupka, jenž si letos poprvé v kariéře vybojoval účast v reprezentaci a může se těšit na pražské mistrovství Evropy. Na kanále v Troji se o kontinentální medaile pojede za tři týdny 18. až 20. září.

MČR ve vodním slalomu v Lipně nad Vltavou:

Muži:
K1: 1. Prskavec 99,07 (0 tr. sekund), 2. Přindiš -1,00 (2), 3. Cvikl (všichni USK Praha) -1,04 (0).
C1: 1. Chaloupka (USK Praha) 107,34 (0), 2. V. Heger (Dukla Brandýs n/L) -1,16 (2), 3. Větrovský (USK Praha) -1,76 (2).

Ženy:
K1: 1. A. Hilgertová (USK Praha) 106,65 (0), 2. Valíková -2,82, 3. Fišerová (obě Dukla Brandýs n/L) -3,24 (0).
C1: 1. Fišerová 113,39 (2), 2. G. Satková (USK Praha) -10,33 (2), 3. M. Satková (Dukla Brandýs n/L) -10,92 (2).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články