TCL V Repre

Přindiš zakončil SP v Tacenu stříbrem z extrémního slalomu. Kanoistům se nedařilo

Vít Přindiš si ve svém letošním prvním finále extrémního slalomu dojel pro parádní druhé místo, Fišerová byla čtvrtá. Divoké vodě ve slovinském Tacenu na kánoi vévodila Mallory Franklinová. Po sobotním stříbru si tak připsala i nedělní zlato a v celkovém hodnocení předskočila Terezu Fišerovou. Skvělou jízdou si první místo zajistil i Slovák Alexander Slafkovský. Čeští reprezentanti se do finálových jízd neprobojovali.

Přindiš ve finále extrémního slalomu těsně nestačil pouze na Švéda Isaka Öhrströma a po vítězství v klasickém závodě v Krakově se podruhé v sezoně prosadil na stupně vítězů. Fišerovou odsoudila ke čtvrté příčce neprojetá úvodní branka, přesto se ujala průběžného vedení v seriálu. Vyhrála Britka Kimberley Woodsová.

"Já jsem si skoro myslel, že vyhraju, protože jsem měl docela dobrou taktiku, že jsem jel úplně do jiné protivody. I si myslím, že jsem vyjížděl jako první, ale ta pravá lajna byla prostě pomalá. Ale jsem rád za to druhé místo, že jsem tady nezůstával tak dlouho a nejedu domů s prázdnou,“ uvedl Přindiš v tiskové zprávě svazu.

Fišerová, jež v závodě kanoistek vyhrála úvodní SP v Praze a na mistrovství Evropy získala bronz, předtím na trati zkrácené kvůli nízkému stavu vody doplatila na tři dvousekundové penalizace za dotek branky. Do finále se vinou velkého zaváhání a dvou doteků nedostala ani hvězdná Australanka Jessica Foxová, která skončila hned za Fišerovou.

"To 11. místo není úplně hezké. Nicméně ta jízda byla docela dobrá. Akorát tam přišly tři doteky s tím, že se dvěma souzním, s jedním ne, tak je to takové hořké," uvedla Fišerová v tiskové zprávě svazu.

Dosud vedoucí žena seriálu Martina Satková minula tři branky a v semifinálové třicítce obsadila předposlední místo. "Mně se dneska nepodařil skok. Asi tam byl velký náklon, který mě srazil z vlny dolů, a minula jsem první dvě brány. Ale řekla jsem si, že tu jízdu dojedu," řekla Satková, jež v průběžném hodnocení seriálu klesla na čtvrté místo.

Z trojice českých kanoistů dopadl nejlépe devatenáctý Jan Větrovský, který v Tacenu zastoupil Václava Chaloupku, jenž se rozhodl raději trénovat před obhajobou titulu na červencovém mistrovství světa v Augsburgu. Adam Král sice zajel čistě, ale pomalejší čas jej srazil na 22. místo. Stříbrný olympionik z Tokia Lukáš Rohan si připsal čtyři šťouchy a uzavřel semifinálovou třicítku.

"Z mé strany se tam stala velká chyba, po které jsem se musel hodně vracet do brány. Měl jsem tam už hodně dlouhou stopu a v tu chvíli bylo jasné, že to na finále stačit nemůže. Což mě mrzí, ale bohužel se to stane," uvedl Rohan.

SP ve vodním slalomu v Tacenu (Slovinsko):

Muži:

C1: 1. Slafkovský (SR) 86,27 (0 trest. sekund), 2. Božič -0,17 (2), 3. Savšek (oba Slovin.) -0,56 (2), ...v semifinále 19. Větrovský, 22. Král, 30. Rohan (všichni ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Božič 147, 2. Savšek 147, 3. Gestin (Fr.) 143, ...13. Rohan 80, 20. Chaloupka 55, 25. Heger (oba ČR) 44, 37. Větrovský 24, 39. Král 21.

Extrémní slalom: 1. Öhrström (Švéd.), 2. Přindiš (ČR), 3. Delassus (Fr.), ...v semifinále 8. Tunka (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Clarke (Brit.) 109, 2. Öhrström 84, 3. Bowers (Brit.) 78, ...5. Přindiš 68, 12. Prskavec 46, 22. Tunka 27, 28. Heger (všichni ČR) 13.

Ženy:

C1: 1. Franklinová (Brit.) 96,52 (0), 2. Leibfarthová (USA) -1,75 (0), 3. Liliková (Něm.) -4,99 (0), ...v semifinále 11. Fišerová, 29. M. Satková, Morenová (všechny ČR) vyřazena v kvalifikaci.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Franklinová 154, 2. Fišerová 117, 3. Leibfarthová 115, 4. M. Satková 107, ...28. G. Satková 44, 31. Matulková (obě ČR) 31, 56. Morenová 2.

Extrémní slalom: 1. Woodsová (Brit.), 2. Kühnleová, 3. Wolffhardtová (obě (Rak.), 4. Fišerová, ...v čtvrtfinále 10. M. Satková, 16. Valíková, Vojtová (všechny ČR) vyřazena v kvalifikaci.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Fišerová 150, 2. N. Foxová (Austr.) 130, 3. Kühnleová 90, ...7. M. Satková 59, 34. Valíková 9, 52. A. Hilgertová 4, 56. Vojtová 4, 60. Galušková (všechny ČR) 2.