Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Přindiš skončil v kayakcrossu v Paříži čtvrtý. Hilgertová s Vojtovou jely malé finále

Vít Přindiš vybojoval na závěr Světového poháru ve vodním slalomu na pařížské olympijské trati čtvrté místo v kayakcrossu. Amálie Hilgertová a Veronika Vojtová se probojovaly až do malého finále, celkem pak obsadily sedmé a osmé místo. Přímý přenos sledujte na ČT sport Plus.

Čtyřiatřicetiletý Přindiš, jenž si ve Francii v sobotu druhým místem zajistil celkové prvenství v SP v klasickém slalomu, postoupil jako jediný český reprezentant v dnešním závodu do velkého finále. V něm obsadil poslední místo a v celkovém pořadí se posunul na devátou pozici.

"Finále nesedlo, jak bych si představoval. Bohužel jsem se do těch bojů nezapojil, protože mě strašně zabolelo v boku pod žebry, cítil jsem takové křupnutí. Podle prvních informací to je buď chrupavka, nebo možná natržený sval," odhadl Přindiš v tiskové zprávě českého svazu.

Kayakcross je pro Přindiše jedinou možností, jak se představit na pařížské trati i příští rok, neboť jediné místo pro Česko si už na kajaku vyjel olympijský vítěz a vicemistr světa Jiří Prskavec.

Závod vyhrál k radosti domácích fanoušků Boris Neveu, celkové prvenství v SP uhájil navzdory čtvrtfinálovému vyřazení Brit Joseph Clarke.

Hilgertová a Vojtová vypadly v semifinálové fázi a absolvovaly malé finále, v němž obsadily poslední dvě místa. Vítězka červnového kayakcrossu v Tacenu Vojtová byla v SP celkově pátá. V rozjížďce vypadla Tereza Fišerová, která dostala od soupeřky pádlem a skončila s rozseknutým pravým obočím.

Z prvního pohárového vítězství v kariéře se ve 34 letech radovala Luuka Jonesová z Nového Zélandu, celkový triumf si připsala dnes druhá Britka Kimberley Woodsová. Třetí v závodě i v SP byla hvězdná Australanka Jessica Foxová, jež v minulých dnech vyhrála v Paříži na kanoi i kajaku a ovládla také obě pohárová pořadí.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články