Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Lakros - „To je způsob života“

Přindiš po skvělé jízdě bere své první zlato z ME

Na senzační zlato Amálie Hilgertové navázal v druhém finálovém dni mistrovství Evropy v Pau  stejným způsobem Vít Přindiš. Vylepšil tak stříbrnou medaili z loňského kontinentálního šampionátu v Praze. Loni bronzový Jiří Prskavec skončil ve finále osmý. Vavřinec Hradilek se do finále neprobojoval. Na nepopulárním čtvrtém místě skončila po nepovedené finálové jízdě Tereza Fišerová. Suverénně vyhrála Britka Mallory Franklinová s desetisekundovým náskokem na Španělku Nurii Vilarrublovou.

Vít Přindiš
zdroj: ČTK autor: Martin Hladík

Přindiš, jenž byl v Pau před dvěma lety druhý na mistrovství světa, získal ve 30 letech první titul v individuální kategorii. Ve finále předvedl čistou jízdu a druhého Poláka Dariusze Popielu porazil o 77 setin. Třetí skončil s odstupem 1,24 sekundy domácí Francouz Quentin Burgi.

"Jelo se mi výborně. Jízdy byly dobré, ale to nejlepší přišlo na konec. I když jsem měl docela pomalý začátek, závěr mi vyšel a dnes jsem do toho dal všechno, co bylo v mých silách. Můj první titul v seniorské kategorii, takže je to úžasný pocit," řekl Přindiš.

Ani olympijský medailista Prskavec nechyboval, ale zajel o dvě a půl sekundy pomalejší čas než Přindiš.

Semifinále se nevydařilo Vavřinci Hradilkovi. Stříbrný z olympijských her v Londýně měl problémy už v kvalifikaci a postoupil až po opravě. Tentokráte minul předposlední branku a padesátisekundová penalizace ho odsunula až na 29. místo. Ještě hůř dopadl vítěz z Prahy Slovinec Peter Kauzer, který neprojel dvě branky a skončil poslední.

Fišerová projela trať v semifinále v nejlepším čase a s jedinou chybou. V Pau získala v roce 2017 stříbro na mistrovství světa. Jenže na skvělé výkony v minulosti ve finále tentokráte nenavázala, když si připsala deset trestných vteřin. 

"Ta jízda opravdu nebyla dobrá. Kazila jsem to odshora až dolů. Kupilo se to na mne a nedokázala jsem se s těmi nervy poprat. Kdybych si i v půlce tratě řekla, tak teď pojedu jinak, tak by to možná ještě dopadlo dobře, ale tohle jsem nezvládla. Musím na tom do budoucna zapracovat," řekla Fišerová, která se teď bude soustředit na mistrovství světa v Seu.

Eva Říhová skončila v semifinále poté, co měla ve spodní části trati tři doteky. Celkově obsadila 14. místo.

Výsledky mistrovství Evropy ve vodním slalomu

Muži K1: 1. Přindiš (ČR) 93,67 (0 tr. sekund), 2. Popiela (Pol.) -0,77 (0), 3. Burgi (Fr.) -1,24 (0), ...8. Prskavec (ČR) -2,57 (0).

Ženy C1: 1. Franklinová (Brit.) 109,95 (0), 2. Vilarrublaová (Šp.) -10,20 (2), 3. Woodsová (Brit.) -15,44 (6), 4. Fišerová (ČR) -17,97 (10).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy