Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Box ČR 2024

Přindiš bere na ME premiérové zlato v časovce v kayakcrossu

Úvodní den mistrovství Evropy a hned zlato. Kajakář Vít Přindiš vyhrál v Tacenu úvodní disciplínu časovku v kayakcrossu, za niž se poprvé udělovaly medaile. Mezi 52 vodními slalomáři se jako jediný dostal povedenou jízdou pod hranici 50 sekund a nejcennější cenný kov vybojoval s velkým náskokem téměř vteřiny. Ve čtvrtek se pokusí v hlavním závodu už s tradiční vyřazovací fází a ve čtveřicích zaútočit na další cenný kov. Postoupili také Matyáš Novák, Ondřej Tunka, Tereza Fišerová a Veronika Vojtová. Přímý přenos nabídne od 9:50 ČT sport a ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
Přindiš vybojoval na startu ME zlato

Pětatřicetiletý Přindiš, který vyhrál celkově třikrát Světový pohár a jednou i hodnocení kayakcrossu, ovládl na ME tuto disciplínu i při její premiéře v roce 2021 v Ivree. Dnes v takzvané časovce.

"Říkal jsem si, že by bylo fajn na to navázat. A to se povedlo," uvedl. "Byl jsem hrozně spokojený, když jsem dojel. Jízda byla dobrá a čas o vteřinu rychlejší než vedoucí závodník do té doby. Neřešil jsem pořadí. Hlavně jsem v zítřejším závodě, což byl největší cíl," dodal.

Původně měl šampionát ve Slovinsku začít závody až ve čtvrtek, místo dnešního zahájení však pořadatelé program kvůli špatnému počasí změnili. Přindiše to nerozhodilo. "Naopak. V pondělí jsem s nadsázkou říkal, že bych už všechny tréninky zrušil a šel závodit. Nevím, jestli jsem to přivolal," uvedl poté, co si splnil hned první den cíl odjet z ME s aspoň jednou individuální medailí.

Historicky první medaili v kayakcross sprintu mezi ženami vybojovala Švýcarka Alena Marxová. Nejlepší z Češek Tereza Fišerová skončila šestá. Do čtvrtečního závodu v obou kategoriích prošlo 16 slalomářů.

Po pátečním volném dnu se uskuteční v sobotu závody na kajaku a v neděli kanoistů. Češi budou na ME s výjimkou kajakářů, kde už má místo na Hrách v Paříži jisté šampion z Tokia Jiří Prskavec, bojovat také o nominaci na olympiádu.

Výsledky časovky v kayakcrossu na ME ve vodním slalomu v Lublani

Muži: 1. Přindiš (ČR) 49,21, 2. Dickson (Brit.) -0,95, 3. Dougoud (Švýc.) -1,66, ...10. Novák -2,93, 16. Tunka -4,24, 28. Krejčí (všichni ČR) -6,39.

Ženy: 1. Marxová (Švýc.) 56,37, 2. Zwoliňská (Pol.) -0,22, 3. Prigentová (Fr.) -0,68, ...6. Fišerová -2,89, 16. Vojtová -4,89, 25. Kneblová (všechny ČR) -6,99.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články