Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Pět spokojených a jedna smolařka, Fišerové scházelo k postupu sedm setin sekundy

Pět ze šesti reprezentantů ve vodním slalomu prošlo v Paříži kvalifikací do finálového závodu Světového poháru. Do toho se kvalifikovali všichni tři čeští kanoisté a dvě kajakářky. Pech měla pouze Tereza Fišerová, které na pětadvacátém místě scházelo k postupu pouhých sedm setin sekundy. Finálový závod SP můžete sledovat od pátku do neděle v přímých přenosech na ČT sport i ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
Fišerová vypadla už v kvalifikaci

Jediná česká smolařka doplatila na nezvyklý systém, kdy nepostupovalo obvyklých třicet závodnic. Při vyvrcholení Světového poháru, které je zároveň předolympijským testovacím závodem, se kvalifikovalo jen 24 slalomářů. Všichni museli absolvovat dvě jízdy, přičemž se hodnotil lepší čas.

Fišerová byla po první jízdě na postupové pozici, ale soupeřky se zlepšily a jí ani zrychlení o víc než dvě sekundy nestačilo. Naopak Antonie Galušková se posunula na osmnáctou příčku a Amálie Hilgertová postoupila jako dvacátá.

Mezi kanoisty se na postupových pozicích drželi po první jízdě všichni tři čeští reprezentanti. Ve druhé jízdě zrychlil jen Jiří Prskavec, kterému to stačilo na celkové 14. místo. Čtvrtý muž nedávného MS Lukáš Rohan ani mistr světa z roku 2021 Václav Chaloupka napodruhé svůj úvodní výkon nepřekonali, ale i tak postoupili z devatenácté a dvacáté příčky.

Podobně jako v kvalifikaci bude obměněný postupový klíč i v semifinále, které čeká kajakářky a kanoisty v pátek dopoledne. Finále budou dvanáctičlenná místo obvyklých deseti závodníků.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články