Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hry na přelomu tisíciletí

Naštvanost jsem využila ve svůj prospěch, přiznala Fišerová po stříbru v kayakcrossu

Tereza Fišerová si 2. místem v kayakcrossu spravila chuť poté, co se jí na Světovém poháru v Troji nedařilo podle představ v závodech v klasickém slalomu. Na kajaku totiž obsadila osmé místo, na obvykle silnější kánoi se dokonce ani nedostala do finále.

Síly jí ubývaly, přece jen od čtvrtku závodila každý den. "Bylo to náročné. Zejména poté, co se mi ve slalomu nedařilo tolik, jak bych si představovala. Nicméně možná to mi dodalo větší bojovnost, skoro až naštvanost, a tu jsem využila ve svůj prospěch," konstatovala.

V prvním kole zaujala manévrem v závěrečné protivodě, kdy se protlačila na postupovou pozici díky tomu, že pádlem odhodila nafukovací branku a získala více prostoru. Dopředu to neplánovala. "Já se obávám, že v krosu není nic plánované. Můžete mít tisíc variant a stejně padne jiná. Je to spíš o okamžité reakci a já tvrdím furt, že závod je nejlepší trénink," zdůraznila.

Čtvrtfinále a semifinále následně ovládla s velkou převahu především díky vydařeným startům ze zhruba třímetrové rampy. "Musíte mít dobrý postřeh. Tady je rampa rovná, takže se musíte předklonit, ve chvíli, kdy skáčete z rampy, zaklonit a pak zase předklonit do záběru. Tak mi to bylo vysvětlováno. Já se to snažila dělat přesně, jak říkal trenér a starty jsem měla vcelku dobré. Za to jsem ráda," ocenila.

Rampu zapůjčuje mezinárodní federace ICF a je na všech závodech stejná, stejná bude i na olympijských hrách v Paříži. "Tak je super, že na ní můžeme trénovat. Nicméně v Augsburgu byla trošičku jinak, protože tady jsme nasedali a byli v rovině, v Augsburgu jsme měli špičku trochu níž a rozjezdy jsou pak trochu jiné," přiblížila Fišerová.

Zlatavé stříbro

I ve finále odstartovala dobře a tentokrát ujela společně s Kimberley Woodsovou, která ji v závěru porazila. "Trošičku mě mrzí, že to nevyšlo na zlato v konečném důsledku, ale stříbro je pro mě zlatavé," poznamenala všestranná česká vodní slalomářka.

Zatímco někteří s novou disciplínou bojují, ona má kayakcross ráda. "Jsem odmalička bojovný človíček a myslím, že tahle disciplína je skoro dělaná pro mě," pochvalovala si.

Tereza Fišerová v play-off kayakcrossu na SP v Praze
zdroj: facebook.com/Český vodní slalom a sjezd

Loni v Troji triumfovala navzdory krvavému zranění v obličeji. "Určitě vzpomínky naskočily. Říkala jsem si, že kdyby tekla krev, aspoň budu zase zajímavější pro média. Bohužel dneska krev nikde," smála se a dodala. "Lepší je stříbro bez stehů na obličeji."

Na olympiádě v Paříži by mohla teoreticky závodit ve všech třech disciplínách, kterou budou mít vodní slalomářky v programu. "Tato představa by byla velice krásná, určitě si to dovedu představit, ale realita se obávám, že bude mnohem tvrdší. Bude to celé psychicky vypjaté. Já budu ráda, když si tam zazávodím aspoň na jedné z těch tří disciplín," dodala účastnice předloňských olympijských her v Tokiu, kde skončila šestá.

Loni obsadila Fišerová v kayakcrossu druhé místo v celkovém hodnocení Světového poháru. Stejnou příčku drží průběžně i po dvou závodech v této sezoně.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články