Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu se v Troji pojede bez diváků

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Praze se uskuteční bez diváků. Do areálu v Troji budou mít od 18. do 20. září přístup jen akreditované osoby, jako jsou závodníci, doprovod, organizátoři a média, VIP hosté, smluvní partneři a další pozvaní lidé. Vstupenky pro veřejnost se prodávat nebudou, uvedli organizátoři.

Jiří Prskavec
zdroj: ČTK autor: Hladík Martin

Čeští reprezentanti tak kvůli opatřením proti koronaviru přijdou o skvělou atmosféru, která je před dvěma lety hnala za evropskými medailemi.

Navzdory absenci fanoušků je ale bude z komentátorské věže hecovat oblíbená dvojice Daniel Stach, Miroslav Lenc.

Fanoušci se budou muset spojit se zprostředkovaným zážitkem. "Zveme všechny fanoušky ke sledování přímých televizních přenosů na ČT sport v sobotu a v neděli. Všechny aktuality i informace ze zákulisí se budeme snažit v co největší míře zprostředkovat i přes sociální sítě, aby letos i přes omezení nebyli diváci ochuzeni o typickou atmosféru závodů v Troji," uvedl ředitel organizačního výboru Jiří Rohan.

Evropský šampionát ve vodním slalomu se měl původně uskutečnit v květnu v Londýně, ale kvůli koronaviru byl zrušen.

Do Prahy byla na tento zářijový termín původně naplánovaná zastávka Světového poháru, ale mezinárodní federace ji chtěla v upravené termínové listině přesunout na říjen, což tuzemským organizátorům nevyhovovalo. Proto se ucházeli o pořádání náhradního ME a s kandidaturou uspěli.

Evropské tituly budou obhajovat kajakářka Amálie Hilgertová a kajakář Vít Přindiš. Největší domácí nadějí bude úřadující kajakářský mistr světa Jiří Prskavec, který má po suverénním výkonu v domácích nominačních závodech jistotu OH v Tokiu. Olympiádu už si vybojovala kajakářka Kateřina Kudějová.

Naopak mezi kanoisty a kanoistkami se bude na ME o obsazení jediného olympijského místa teprve rozhodovat. Velmi blízko má k němu kanoistka Tereza Fišerová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy