Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

ME ve vodním slalomu začíná. Prskavec, Přindiš, Fišerová a spol. budou v Pau usilovat o medaile

Kvalifikačními jízdami kanoistů a kajakářek odstartuje dnes ve francouzském Pau mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Češi vyslali do země galského kohouta silný tým v čele s mistrem světa a olympijským medailistou z Ria Jiřím Prskavcem. Přímé přenosy ze semifinále a finále sledujte o víkendu na ČT sport a webu ctsport.cz.

Jiří Prskavec se raduje z celkového vítězství ve Světovém poháru
zdroj: PR autor: kanoe.cz/Martin Hladík

Na loňském kontinentálním šampionátu v pražské Troji získali čeští slalomáři pět individuálních medailí, z toho dvě v kategorii C2, která už se od letošního roku na velkých akcích po vyřazení z olympijského programu nejezdí. Stříbro bude v Pau obhajovat kajakář Vít Přindiš, jenž v Praze porazil bronzového Prskavce. Mezi kanoisty může na bronz z Troje navázat Tomáš Rak.

Trojnásobný mistr Evropy Prskavec bude mít v Pau motivaci navíc, neboť se v pátek stal otcem syna Jiřího. "Přiletěl jsem hodně unavený a nevyspalý. Teď už je to lepší a začínám se na vodě cítit dobře. Byl jsem u porodu a pak jsem měl malého celou noc u sebe, takže jsem si to užil," uvedl úřadující vicemistr světa.

V Pau získal na mistrovství světa před dvěma lety zlato v hlídkách, ale tamní slalomová trať nepatří k jeho oblíbeným. "Myslím, že ten kanál už docela znám a mám ho dobře naježděný, i když teď se mi zdá trochu jiný, než když jsem tady naposledy byl na závodech. Není to úplně můj oblíbený kanál, ale snad to přijde," dodal šestadvacetiletý Prskavec.

Silné trio kajakářů tvoří společně s ním stříbrný medailista z Prahy a vicemistr světa z Pau z roku 2017 Přindiš a bývalý mistr světa a medailista z OH v Londýně 2012 Vavřinec Hradilek, který se vrátil do reprezentace po dvouleté pauze.

Mezi další adepty na umístění mezi nejlepšími patří bronzový kanoista z Troje Rak, další kanoista Lukáš Rohan či kanoistka Tereza Fišerová. "V podstatě všichni nominovaní mají potenciál uspět a dosáhnout až na medailové pozice," uvedl šéftrenér reprezentace Jiří Pultera.

Ve čtvrtek a v pátek se v Pau pojedou kvalifikace, o medaile se bude bojovat v sobotu a v neděli.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy