Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Za oponou Velké ceny

Kudějová, Rohan a Přindiš jsou vítězi Českého poháru

Kajakáři Vít Přindiš, Kateřina Kudějová a singlkanoista Lukáš Rohan vyhráli Český pohár ve vodním slalomu. Rozhodly o tom dva závěrečné závody pod lipenskou přehradou.

Kateřina Kudějová
zdroj: ČTK/PR autor: Balint Vekassy

Rohan přitom v sobotu nepostoupil do finále, ale nedělní závěrečný závod pak vyhrál. "Trochu jsem si zkomplikoval celý víkend včerejší rozplavbou, protože jsem trochu nachladl - kašel, rýmička, a ještě k tomu mě bolelo ucho. Celou noc jsem skoro vůbec nespal a také jsem přemýšlel, jestli vůbec nastoupím. Ale nakonec jsem rád, že jsem do toho šel, je to povzbuzení před vrcholem sezony," uvedl Rohan.

Kudějová byla na Lipně dvakrát druhá. "Dneska to je šťastná dvojka. Málem jsem se převrátila v devítce, ale jinak to bylo dobré. Ta nervozita tam hrála trošku roli," přiznala celková vítězka poháru.

Je nám líto, video expirovalo.
Finále ČP vodních slalomářů ovládl Tunka

Mezi kajakáři měl sobotní závod překvapivého vítěze, všechny favority zaskočil trenér Lukáš Kubričan. V neděli vyhrál mistr světa Ondřej Tunka před Přindišem, Vavřincem Hradilkem a Jiřím Prskavcem.

"Jsem rád, že jsem dokázal vyhrát celkové pořadí Českého poháru potřetí za sebou. Po tom, co jsem měl hrozný start sezony, kdy jsem si nevyjel finále, tak jsem si říkal, že už o celkové prvenství asi ani nemám šanci bojovat," řekl Přindiš.

Ženskou kategorii C1 vyhrála Tereza Fišerová, v MČR družstev si po dvou titulech odnesly týmy Dukly Brandýs a USK Praha.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy