Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Kanoistou roku na divoké vodě je kajakář Prskavec

Kajakář Jiří Prskavec získal ocenění Král divoké vody za rok 2023. Druhý skončil v anketě Českého svazu kanoistů (ČSK) další slalomář Vít Přindiš, třetí v absolutním pořadí skončila sjezdařka Marie Němcová.

Jiří Prskavec
zdroj: Reuters autor: Stoyan Nenov

Olympijský vítěz Prskavec prožil skvělou sezonu, během níž si s předstihem v domácí nominaci zajistil účast na Hrách v Paříži v příštím roce.

Vyhrál Evropské hry v Krakově, kde získal celkově šesté zlato z mistrovství Evropy, a v Londýně se stal vicemistrem světa.

Ani to mu nicméně nestačilo k vítězství v hlavní svazové anketě o Kanoistu roku, v níž ho letos předčil reprezentant v rychlostní disciplíně Martin Fuksa, mimo jiné světový šampion na olympijské trati 1000 metrů.

"Je hezké, že divoká voda jako taková má své samostatné vyhlášení Kanoisty roku neboli Divočáka. Jsem moc rád, že jsem v letošním roce zvítězil. Sezona byla opravdu skvělá, strašně si vážím toho, jak se mi povedla," uvedl Prskavec.

Přindiš v anketě pořádané sekcí divoké vody obhajoval prvenství, ale nestačil mu ani celkový triumf mezi kajakáři v seriálu Světového poháru.

Vrcholné akce se loňskému mistrovi světa v jeho hlavní disciplíně totiž nevydařily a získal jen bronz v kayakcrossu na Evropských hrách.

Němcová se letos stala na kajaku mistryní světa i Evropy ve sprintu, navíc získala světový bronz v kanoi. V hlavní anketě Kanoista roku už byla vyhlášena osobností sjezdu.

Ve slalomářské kategorii doplnil Prskavce a Přindiše jako třetí oceněný kanoista Václav Chaloupka, mezi sjezdaři následovali za Němcovou František Salaj a Matouš Beier.

V anketě hlasovali funkcionáři, rozhodčí, trenéři, sportovní novináři, závodníci a zástupci oddílů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články