Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Kanoistka Satková přidala další zlato pro českou výpravu

Kanoistka Gabriela Satková obhájila na mistrovství Evropy vodních slalomářů titul mezi závodnicemi do 23 let. Vojtěch Heger přidal na kanále v bratislavském Čunovu ve stejné kategorii stříbro. Mezi juniory získal zlato Filip Jiras a úspěch výpravy podtrhl bronzem Lukáš Kratochvíl. Na závěr programu navíc v juniorském kajakcrossu uzmula zlato Barbora Galušková, Lukáš Kratochvíl vybojoval stříbro.

Je nám líto, video expirovalo.
Satková obhájila na ME titul mezi slalomářkami do 23 let

Satková, která má z roku 2020 titul mistryně Evropy i mezi dospělými, zvládla finále na rozdíl od semifinálové jízdy čistě a jako jediná ze závodnic se dostala pod 100 vteřin. Eva Říhová skončila pátá, Tereza Kneblová osmá.

S těžkou tratí se Satková vypořádala excelentně. "Fakt jsem koukala v cíli, když jsem viděla 99, to pro mě bylo úplně neuvěřitelné a nechápu, co se stalo. Nějaký rychlý duch se mi dostal do těla a zajel to za mě, protože já tomu nemůžu uvěřit," popsala s úsměvem.

"Když jsem byla nervózní před jízdou, tak jsem nevěřila, že se to povede, ale šla jsem po kouscích, kombinaci po kombinaci. Hlídala jsem si to a říkala si, že cíl je až v cíli. Soustředila jsem se a myslím si, že to bylo klíčové," dodala.

Heger prohrál ve finále jen s Francouzem Yohannem Senechaultem, za kterým zaostal o 1,27 sekundy, počtvrté za sebou ale získal na šampionátu třiadvacítek medaili. Svou bilanci vylepšil na dvě zlata a dvě stříbra. Martin Kratochvíl skončil těsně za stupni vítězů čtvrtý, o stříbro ho v souboji s čistě jedoucími medailisty připravil jeden dotek branky. Michal Urban obsadil deváté místo.

Bezprostředně po dojezdu působil Heger trochu zklamaně. "V té jízdě jsem měl chyby, ztráta na Francouze nebyla zase taková a věděl jsem, kde jsem to nechal. O to víc to mrzí," konstatoval. "Ale to nevadí. Jsem rád, že mám aspoň to stříbro. Po letošní sezoně je to takové zadostiučinění," doplnil.

Juniorskému závodu čeští kanoisté jednoznačně dominovali. Za zlatým Jirasem a bronzovým Kratochvílem, kterého o šanci na titul připravily tři doteky branek, skončil čtvrtý Tomáš Větrovský. Naprázdno vyšly jen juniorky. Valentýna Kočířová sice po dojezdu figurovala na prvním místě, dodatečná penalizace za neprojetí branky ji ale odsunula na sedmou příčku. Natálie Erlová po třech "padesátkách" za poslední tři branky byla klasifikována desátá.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články