WA Race Walking Tour Gold - Poděbrady

Kanoisté navázali na úspěchy kajakářů. Mistry Evropy do 23 let jsou Heger a Satková

Čeští kanoisté Vojtěch Heger a Gabriela Satková se stali mistry Evropy do 23 let. Stříbro na šampionátu v Českých Budějovicích přidala Tereza Kneblová. Mladí závodníci přidali další cenné kovy k těm, které už na šampionátu získali kajakáři.

Mladí vodáci na ME sbírali medaile

Heger zajel čistou jízdu a zvítězil s náskokem 48 setin před Mewenem Debliquym z Francie, který zapsal dvě trestné sekundy. Adam Král byl pátý a Martin Kratochvíl devátý. Heger, který na loňském mistrovství do 23 let získal stříbro a v roce 2020 zlato, potvrdil, že se mu v probíhající sezoně daří. Letos už vybojoval bronz na mistrovství světa do 23 let v Ivree a byl sedmý ve finále seniorského šampionátu.

"Je to neuvěřitelné, neskutečně si to užívám," uvedl Heger. "Ještě máme svěťáky, ale sezona byla neskutečná. Dvě medaile, finále na mistrovství světa seniorů, jsem neskutečně spokojenej," dodal.

Gabriela Satková i Tereza Kneblová zajely finále bez chyb, Satková však přesto zvítězila s náskokem 2,48 sekundy. Třetí česká reprezentantka Eva Říhová dojela se dvěma trestnými sekundami pátá. "Na startu jsem byla dost nervózní a nevěřila jsem, že bych to mohla projet. Ale kombinace se mi postupně dařily a začala jsem věřit, že by se to mohlo podařit," uvedla Satková.

Kneblová připomněla, že se Satkovou stejně skončily i na juniorském mistrovství světa z roku 2019. "Tohle byla asi první normální jízda, kterou jsem letos dokázala zajet. Jsem ráda, že to vyšlo, a jsem ráda, že jsme zopakovaly Krakov 2019," řekla.

Na prvních dvou místech se v závodě juniorek seřadily Klára Kneblová s Adrianou Morenovou. Kanoisté tak navázali na úspěšné vystoupení kajakářů ze soboty, kdy Jakub Krejčí obhájil titul do 23 let, zlatá byla ve stejné kategorii také Antonie Galušková a stříbro přidala juniorka Olga Samková.

Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Českých Budějovicích:

Do 23 let:

Muži:

C1: 1. Heger (ČR) 82,83 (0 tr. sekund), 2. Debliquy (Fr.) -0,48 (2), 3. Tuscherer (Něm.) -1,30 (0), ...5. Král -4,69 (2), 9. M. Kratochvíl (oba ČR) -14,74 (4).

Ženy:

C1: 1. G. Satková 91,59 (0), 2. T. Kneblová (obě ČR) -2,48 (0), 3. Janssenová (Fr.) -5,71 (2), ...5. Říhová (ČR) 6,44 (2).

Junioři:

C1: 1. Krajčí (SR) 90,31 (0), ...4. Urban -2,37 (4), 5. L. Kratochvíl -2,77 (6), 8. Větrovský (všichni ČR) -5,47 (2).

Juniorky:

C1: 1. K. Kneblová 95,03 (0), 2. Morenová -9,10 (0), ...7. Samková (všechny ČR) -30,97 (2).