Následuje
SP Česko

Kajakářky i kanoisté postoupili na světovém šampionátu v Riu do semifinále

Kompletní sestavu kajakářek i kanoistů bude hájit česká výprava v pátečním semifinále mistrovství světa ve vodním slalomu v Riu de Janeiro. Kajakářkám na to stačilo první kolo kvalifikace, stejně jako kanoistovi Lukáši Rohanovi. Jeho kolegové Vítězslav Gebas a Tomáš Rak si museli postup vyjet v opravné jízdě. Kajakáři a kanoistky jedou kvalifikaci ve čtvrtek.

Kateřina Kudějová
zdroj: ČTK/PR autor: Balint Vekassy

Z českých kajakářek se dařilo nejlépe mistryni světa z roku 2015 Kateřině Kudějové, která jela čistě a měla šestý nejrychlejší čas. Na vítězku kvalifikace Jessicu Foxovou z Austrálie ztratila téměř čtyři sekundy. Do postupové dvacítky se vešly i dvanáctá Barbora Valíková a sedmnáctá Veronika Vojtová.  

Třiadvacetiletý Rohan potvrdil svou pozici nejlepšího českého kanoisty ve světovém žebříčku. V úvodní kvalifikační jízdě byl osmnáctý a to zajistilo postup. Jel sice čistě, ale na nejrychlejší čas slovenské legendy Michala Martikána ztratil přes pět sekund.

Bronzový medailista z ME Rak i čtvrtý muž olympijského závodu Gebas skončili v prvním kole pod čarou a museli se na trať vydat znovu. Druhé kolo lépe sedlo Gebasovi, který se na rozdíl od toho prvního vyhnul "šťouchu" a skončil čtvrtý. Rak rovněž po čisté jízdě uzavřel postupovou desítku z druhého kvalifikačního kola. 


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy