Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Kajakářka Nesnídalová bere na ME do 23 let zlato, Krejčího sesadil Travé

České barvy v Bratislavě září. Kajakářka Lucie Nesnídalová se stala mistryní Evropy ve vodním slalomu v kategorii do 23 let. Ve finále zvítězila před reprezentační kolegyní a obhájkyní titulu Antonií Galuškovou. Stříbrné medaile dnes získali i Jakub Krejčí, který mezi kajakáři do 23 let nenavázal na tituly z předchozích dvou let, a Olga Samková v juniorkách.

Je nám líto, video expirovalo.
Kajakářka Nesnídalová vyhrála ME do 23 let

Nesnídalová rozhodla vyrovnaný závod o pouhých 62 setin sekundy. "Trošku mě tu provázely problémy s dýcháním. Je to dlouhodobější záležitost a to teplo tady tomu úplně nepomohlo. S trenérem jsme proto zvolili taktiku, že jsem měla víc volna. Tím pádem jsem byla na závody perfektně odpočinutá a připravená," uvedla evropská šampionka.

Nejrychlejší finalistkou byla Slovenka Zuzana Paňková, ale kvůli dvousekundové penalizaci za dotek branky skončila až za čistě jedoucí trojicí medailistek o pouhou desetinu za bronzem a se ztrátou 1,92 sekundy na vítězku.

Krejčímu, který letos debutuje v seniorské reprezentaci, oplatil loňskou porážku z šampionátu v Českých Budějovicích Miquel Travé. Španělský univerzál a stříbrný medailista z Evropských her na kanoi zvítězil i s trestem za nečistý průjezd brankou. Českého kajakáře po čisté jízdě dělilo od zlata 96 setin.

Také Samková ve finále nechybovala, ale k titulu měla daleko. Stejně jako vloni na jihu Čech ji porazila Němka Paulina Pirrová, tentokrát s náskokem přes tři sekundy.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články