Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český skokový pohár – Velká cena Zduchovic

Kajakáře čeká finále SP. Chci zapomenout na MS a zvítězit, burcuje Přindiš

Světový šampionát se mu nepovedl, to ale neznamená, že Vít Přindiš řekl v této sezoně poslední slovo. Zaútočit chce totiž na celkové vítězství v seriálu Světového poháru. Příležitost k tomu bude mít při poslední zastávce ve francouzském Vaire sur Marne. Přímý přenos ze SP sledujte v pátek a v sobotu od 8:40 na ČT sport a ČT sport Plus.

Vít Přindiš
zdroj: Facebook.com / Vít Přindiš

Před finálovým závodem SP vede Přindiš pořadí kajakářů o jeden bod před Italem Giovannim de Gennarem. Světový pohár může v kategorii K1 vyhrát potřetí. "Po nevydařeném Londýně je celkové vítězství ve Světovém poháru cíl, ke kterému jsem si říkal, že se pokusím upnout. Bylo by to takové příjemné zakončení, ale vím, že po mistrovství světa jsou teď všichni ve velké formě. Někteří už pojedou závod s čistou hlavou, možná to bude po mistrovství uvolněnější, ale zároveň i o to těžší," přemítal.

Ve Francii ho trápily střevní problémy. "Ležel jsem, tak doufám, že se dokážu do startu závodů dát do pořádku," svěřil se čtyřiatřicetiletý český reprezentant. Říjnový termín finále SP je nezvyklý. "Většinou sezona mistrovstvím končí. Nicméně jak jsme se všichni trošku báli, že může foukat a být ošklivě, naštěstí nám počasí celkem přeje a je tu docela teplo. Podmínky vypadají, že budou na závod parádní," konstatoval Přindiš.

Je nám líto, video expirovalo.
Semifinálové jízdy Přindiše, Prskavce a Krejčího

Na olympiádě zde na kajaku závodit nebude, protože jediné místo pro české barvy si skvělou sezonou ozdobenou evropským zlatem a světovým stříbrem zajistil Prskavec. Ten po návratu ze světového šampionátu v Troji bojoval s motivací do dalšího tréninku. Po příjezdu do Paříže se mu ale chuť vrátila.

"Přeci jenom si ještě chci zazávodit. Myslím si, že celkem všichni ještě mají tu formu z mistrovství světa, takže to ještě půjde a snad to i podle toho bude vypadat. Docela se na ten závod těším. Je to nové, ta trať je změněná od loňského roku. Je to poměrně těžké a doufám, že postaví něco těžkého, aby to byl zajímavý závod," řekl Prskavec.

Olympijskou jistotu má na kajaku, který je jeho hlavní disciplínou. Prohlídka s organizátory OH mu přiblížila, co ho za necelý rok čeká. "To na mě dýchlo docela ve velkém, protože nám tam říkali plán, jak to tady bude vypadat během olympijských her. Říkali, kde všude bude tribuna a jak bude velká, má být až pro dvanáct tisíc lidí," uvedl Prskavec.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články