Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Hlava věděla, že vrchol byl jinde. Už jsem se těšil na konec sezony, přiznal po MS Prskavec

Jako olympijský vítěz patřil k horkým favoritům na zlato. Jenže kajakář Jiří Prskavec se na mistrovství světa nedostal ani do finále. Sám to přičítá ne ideálnímu fyzickému i psychickému rozpoložení. Přiznal, že hlava už byla nastavena na konec sezony a nedostala se do nervózního módu.

Jiří Prskavec
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Prskavec se naposledy do velkého finále nedostal v roce 2017 na mistrovství světa ve francouzském Pau. "Tehdy jsem se těšil, až skončí sezona. Teď jsem se těšil taky, i když jsem si to nechtěl přiznávat. Snažil jsem se s tím bojovat, tak jsem měl v hlavě, že se těším, až to skončí a bude klid. Bojoval jsem s tím, a kdybych měl trošku štěstíčka v trojce, tak bych to v pohodě dal," řekl ve chvíli, kdy ještě nevěděl, jak málo mu bude scházet. Nakonec to bylo pouze pět setin.

S vyřazením byl smířený. "Kluci tomu dali víc, a já tentokrát ne. To je chvíle, kdy si to zaslouží víc než já. Pro mě byl vrchol sezony jen jeden a hlava to věděla. Nebyla tomu schopna dát plnou pozornost," uvedl zlatý medailista z Tokia. S olympijským triumfem byla spojena řada mediálních i sponzorských povinností, které mu narušovaly trénink.

"Měl jsem plán, že začnu trénovat a všechno utnu, ale to se prostě nepovedlo. Bylo spousta aktivit, ale já jsem nemohl říct ne. Ty lidi jsou součástí mé poutě a zasloužili si můj čas," prohlásil.

Je nám líto, video expirovalo.
Vodním slalomářům se na MS nevedlo. Stupidní chyba, litoval Prskavec

Tentokrát pro něj mistrovství světa nebylo vrcholem, ale "béčkovým" závodem. Nedokázal se nabudit. "U mě hlava musí vědět, že závod je top a že jsem připravený. V tu chvíli na sebe pouštím nervozitu, tady jsem nervózní vůbec nebyl. A já potřebuju být nervózní, abych se klepal, aby mi bylo trošku blbě. To všechno mi pomůže se zkoncentrovat. Ale tady jsem furt čekal, až to přijde, a upřímně – ono to vůbec nepřišlo," uznal.

Vyhrál všechno, co se ve vodním slalomu dá vyhrát. Nemyslí si ale, že by měl problémy s motivací i do budoucna. "Myslím, že mi v tom strašně pomůže i tenhle závod, že přesně tahle prohra by mě mohla hnát dopředu. Věřím, že příští rok nebudeme mít žádné bubliny, roušky a že už to budou normální závody, na které pojedu s rodinou, budu s ní bydlet a budeme zase žít sportem. Zároveň se také těším, až budu mít doma klid na trénink na ty největší závody," doufal.

Mistrovství světa v německém Augsburgu je nezvykle na programu už na konci července, padesát let po olympijských hrách v Mnichově. "Na to se strašně těším, mám to tam rád, dlouho jsem tam nezávodil," řekl Prskavec. Před zahájením přípravy na novou sezonu ho čeká dvanáctidenní dovolená u moře s rodinou a další odpočinek doma. "Já se těším, že udělám něco na baráku. Pak začínáme trénovat, což bude bolet, ale bude to fajn," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články