Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA 2023/2024

Fišerová na SP v Praze opět excelovala v kayakcrossu, ve finále skončila druhá

V pražské Troji vyvrcholila další zastávka Světového poháru ve vodním slalomu závodem v nové olympijské disciplíně – kayakcrossu. Obhájkyně loňského vítězství Tereza Fišerová i tentokrát postoupila do finále a v něm do posledních metrů bojovala o první místo, ale nakonec se musela sklonit před Kimberley Woodsovou z Velké Británie.

Druhá pozice patří Fišerové i v průběžném hodnocení kayakcrossu, vede v Troji třetí Italka Stefanie Hornová.

Česká reprezentantka těžila z vynikajících startů. V prvním kole ještě rozhodovala o postupu až v poslední protivodné brance, ale ve čtvrtfinále a v semifinále vévodila od začátku do cíle. Ve finále nebyla daleko od vítězství, ale závěrečné metry patřily Woodsové.

"Bojovala jsem až do poslední chvíle. Až po válečku mi bylo jasné, že Kim tam je, tak jsem se jen ohlédla, viděla jsem, že dojedu na druhé pozici. Myslím, že po tom dlouhém programu je to skvělý výsledek," řekla Fišerová. Druhá Češka ve vyřazovacích jízdách Amálie Hilgertová vypadla ve čtvrtfinále.

Závod mužů ovládl v Troji Švýcar Dimitri Marx. Domácí kajakář Vít Přindiš, jenž v pátek vybojoval druhou příčku v individuálním závodu za Jiřím Prskavcem, prohrál těsný souboj o semifinále. Až cílová fotografie rozhodla o tom, že postupové druhé místo ve čtvrtfinále obsadil na jeho úkor Němec Noah Regge. "Cítil jsem, že mě předjel. Líp mu to klouzlo a v cíli jsem cítil, že je kousek přede mnou. To byla škoda," litoval Přindiš.

V kayakcrossu se hlavně nechtěl zranit. Při soubojích na trati sice újmu neutrpěl, ale nějaké šrámy mu nedělní závod přinesl. Po kvalifikaci úplně nezvládl vyndávání lodi na břeh. "Když jsem si ji házel na rameno, tak jsem šlápl nohou do vody, takže jsem letěl na záda s lodí do vody a odřel jsem si nohu.Takže mám naražený zadek a odřenou nohu," pousmál se.

Hned v prvním vyřazovacím kole vypadl Jakub Krejčí, který z kvalifikace postupoval jako šestý. Chyboval na třetí brance, a i když se pak protlačil na postupové druhé místo, rozhodčí mu průjezd neuznali a poslali ho na čtvrtou příčku.

SP ve vodním slalomu v Praze – kayakcross:

Muži:
1. Marx, 2. Rohrer (oba Švýc.), 3. Castryck (Fr.), ...Přindiš vyřazen ve čtvrtfinále, Krejčí vyřazen v rozjížďce, Tunka (všichni ČR) vyřazen v kvalifikaci.

Pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Aigner (Něm.) 85, 2. Rohrer 80, 3. Renia (Fr.) 69, ...17. Přindiš 19, 28. Krejčí 8, 39. Tunka 6, 71. Hradilek (oba ČR) 2.

Ženy:
1. Woodsová (Brit.), 2. Fišerová (ČR), 3. Hornová (It.), ...Hilgertová vyřazena ve čtvrtfinále, Vojtová, Kneblová (všechny ČR) vyřazeny v kvalifikaci.

Pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Hornová 110, 2. Fišerová 72, 3. Woodsová 64, ...9. Vojtová 44, 13. Hilgertová 32, 36. Kneblová (ČR) 6.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články