EP Benátky nad Jizerou

Ronaldinho se připomněl sólem přes půlku hřiště

Rio de Janeiro - Někdejší nejlepší fotbalista světa Ronaldinho připomněl své umění gólem v brazilské lize, kde hraje za Atlético Mineiro. V derby týmů z Belo Horizonte skóroval proti Cruzeiru po sólu z vlastní půlky hřiště.

Ronaldinho
zdroj: Isifa/EPA autor: Antonio Lacerada

Dvaatřicetiletý Ronaldinho v 90. minutě po běhu přes více než polovinu hrací plochy skóroval umístěnou střelou k tyči a poslal svůj tým do vedení 2:1. Poslední slovo však mělo Cruzeiro, jež v nastaveném čase vyrovnalo na konečných 2:2.

Navzdory tomu, že v hledišti kvůli obavám z násilností byli jen fanoušci papírově domácího Cruzeira, mělo derby bouřlivou atmosféru. Příznivci na začátku druhého poločasu zaházeli plochu odpadky, což si vyžádalo zhruba desetiminutové přerušení.

Rozhodčí rozdal celkem tři červené karty. V devíti dohrávalo Atlético, jež zůstalo se 43 body z 18 zápasů v čele tabulky o bod před Fluminense.