Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2022

Rezek rozhodl derby, v kterém fanoušci trefili hráče dělobuchem

Larnaka - Řádění fanoušků při nedělním derby kyperské ligy mezi Rezkovou Famagustou a Omonií Nikósie si jen zázrakem nevyžádalo větší zdravotní újmy fotbalistů i lékařů. Fanoušci Omonie totiž vhodili na hřiště dělobuch, který vybouchl přímo u hlav fotbalistů. Zápas, který gólem na 2:0 rozhodl český reprezentant, musel být na patnáct minut přerušen.

Vybuchující dělobuch v utkání kyperské ligy
zdroj: Youtube.com

Incident se odehrál zhruba čtvrt hodiny před koncem za stavu 1:0 pro Anorthosis. Jeden z domácích hráčů ležel na zemi zraněný, a když ho začali ošetřovat lékař s masérem, přiletěl z hlediště dělobuch přímo mezi ně. "Bylo to z kotle fanoušků Omonie. Maséra trefili, ale naštěstí byli všichni jen otřeseni a v šoku. Nikoho to vážně nezranilo," řekl Rezek pro web svého agenta Ondřeje Chovance. "Pyrotechnika na Kypru povolená není, přesto tam byla spousta světlic a dělobuchů," dodal.

Rozhodčí zápas na 15 minut přerušil. "Pak se pokračovalo, ale emoce byly pořád. I na hřišti. Nám vyloučili hráče, posledních dvacet minut jsme hráli v deseti. Co si pamatuju, tak s Omonií jsme snad nikdy nedohráli zápas v plném počtu. Pokaždé je nějaká červená," prohlásil Rezek.

Rezek si vysloužil ovace fanoušků

Mezi oběma týmy panuje obrovská rivalita. "Pro Anorthosis je tohle největší derby sezony a na atmosféře je to znát. Fanoušci jsou jak u vytržení, žijí tím dlouho dopředu. A při zápase jedním slovem blázinec."

Sám Rezek si vysloužil bouřlivé ovace fanoušků, když v závěru potvrdil gólem výhru 2:0. Díky dlouhému nastavení za přerušení se trefil ve 104. minutě. "Dostal jsem balon ze strany a uklidil jsem to tam levačkou asi z deseti metrů. Vyhráli jsme počtvrté v řadě, udrželi první místo v tabulce. Co víc si přát," radoval se Rezek.

Trefil se už ve čtvrtém utkání za sebou a popáté v sezoně, navíc přidal gól i za národní tým proti Maltě. "Jsem za góly hrozně rád a hřeje mě, že jsme první v tabulce. Brazilský spoluhráč Spadacio, který kope penalty, dal už šest gólů a bylo by fajn, kdyby nám to takhle oběma vydrželo. Hlavně, ať dál vyhráváme a pereme se o první místo," dodal Rezek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články