Následuje
Branky, body, vteřiny

Íránští fotbalisté jsou na pranýři kvůli štípanci do zadku

Teherán - Nevinně vyhlížející oslava gól ve íránské fotbalové lize vyvolala v islámské zemi skandál. Dva reprezentanti z klubu Persepolis byli dočasně vyřazeni z týmu kvůli tomu, že štípli spoluhráče do zadku, když se mužstvo společně radovalo ze vstřelené branky. Oba podle íránských médií kvůli "nemorální oslavě" přijdou o patnáct procent z platu. Kvůli aféře byl rovněž propuštěn dlouholetý manažer Persepolisu Mahmúd Chordbín.

Inkriminovaný štípanec
zdroj: YouTube

Jako první se v sobotním utkání s týmem Damaš Gilan provinil obránce Muhammad Nosratí, který chytil za hýždě Šejse Rezaeího. Ten ho později napodobil a štípl jiného hráče, jenž se podílel dalšího gólem na vítězství Persepolisu 3:2.

Fotbalisté se za své jednání omluvili s tím, že šlo o legraci a nechtěli se nikoho dotknout. "Netušil jsem, kam moje ruka míří," kál se Nosratí, jehož čin o víkendu neustále neopakovala íránská televize. "Nosratí patří jedenáct let do reprezentace, ale neomlouvá ho, když takovýmhle způsobem naruší společenské a etické zákony," uvedl v prohlášení mluvčí Persepolisu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy