Následuje
Panorama

Hejnová i Maslák testovali formu na mítinku v Chebu

Cheb - Zatímco část výpravy už nabrala směr Peking, Zuzana Hejnová se ještě připravuje doma. Na mítinku v Chebu zaběhla 300 metrů překážek v času 38,94 sekundy. Tento výkon je však o 78 setin horší, než jaký v Chebu běžela před dvěma lety před světovým šampionátem v Moskvě. Formu testoval i Pavel Maslák, výkonem v běhu na 300 metrů příliš nepřesvědčil.

Zuzana Hejnová
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Hejnová se letos vrací po loňské promaroděné sezoně a její forma postupně roste. V kariéře běžela netradiční trať třikrát rychleji, z toho dvakrát právě v roce 2013, kdy na MS zaběhla český rekord 52,83 sekundy. Její aktuální forma slibuje čas na hranici 53,50 sekundy. Letos má překážkářka na kontě výkon 53,76, s kterým je druhá ve světových tabulkách o dvě setiny za Američankou Shamier Littleovou.

Maslák, další svěřenec Dalibora Kupky, v letošní sezoně zatím nemá ideální formu. Třístovku zvládl v Chebu za 33,05 sekundy, v kariéře běžel už jedenáctkrát rychleji včetně halových závodů. Jeho osobní rekord je o devět desetin lepší, při Zlaté tretře v Ostravě byl o sedm desetin rychlejší. Ve světových tabulkách je český rekordman a mistr Evropy časem 45,09 sekundy aktuálně ve třetí desítce.

Hejnová a Maslák testovali formu v Chebu
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy