Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Vraštil se Šimánkem ovládli v Lucernu finále B, na MS chtějí do áčkového finále

Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek se na dvojskifu lehkých vah postarali o nejlepší český výsledek ve třetím závodě Světového poháru ve veslování v Lucernu. Svěřenci trenéra Michala Vabrouška na jezeře Rotsee ovládli finále B a obsadili celkově sedmé místo.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy českých posádek po finále B na SP v Lucernu

"Po sobotě jsme se cítili trošku jako vyždímaný hadr, takže jsem čekal, co tam zbylo. Jestli nebude tempo utahané. Ale dobře jsme se domluvili, že natáhneme tempo v dráhovce, necháme to jet a potvrdilo se, že to umíme a sílu máme. Kontrolovali jsme to od začátku do konce a máme z toho dobrý pocit. V sobotu jsme měli jen špatný den," řekl Vraštil České televizi.

Nejlepší česká posádka posledních let obsadila v semifinále čtvrté místo, na postup do finále ale ztratila čtyři sekundy. "Cítil jsem se mnohem lépe než v sobotu, i když ani to nebylo špatné. Jen to byl jiný závod proti těžším soupeřům," uvedl Šimánek, který věří, že na mistrovství světa může s parťákem do finále postoupit.

"V áčku jsou lodě, které můžeme předjet. Věřím, že to dopadne dobře. Z absolutní špičky tady chyběla jen jedna loď, takže na MS budeme chtít být do sedmého místa a nejlépe se probojovat do áčka," řekl Šimánek. Šampionát v Bělehradě bude hlavní kvalifikací na olympijské hry v Paříži 2024. "Může se ale stát cokoliv. Od bronzu po 12. místo je to otevřené. Umístění v áčku budeme brát všema deseti a doufejme, že to tak dopadne," dodal.

Lukšová pojede na mistrovství světa

V ostře sledovaném souboji českých skifařek zkušenější Lenka Lukšová porazila Annu Šantrůčkovou a zajistila si místo v nominaci na zářijovém mistrovství světa v Bělehradě. Lukšová byla ve finále B druhá, Šantrůčková s odstupem 1,08 sekundy třetí.

"Soupeřila jsem hlavně s Aničkou a ostatní soupeřky mě až tak nezajímaly," přiznala jedenatřicetiletá Antošová. "Držely jsme se tak nějak při sobě a jsem ráda, že se mi podařila druhá půlka. Mám radost, že to pořád ještě nějak jde," uvedla česká skifařská jednička posledních let.

O devět let mladší Šantrůčková brala porážku sportovně. "Bylo příjemné někoho na startu znát. Věděla jsem, že s Lenkou můžu jet vyrovnaný závod a držet se jí. Myslím si, že jsme to odjely dobře," řekla Šantrůčková, která měla krajanku na dohled. Lukšová jela ob jednu dráhu. "Viděla jsem, že je kousek přede mnou, což mě motivovalo zabrat," usmála se Šantrůčková, kterou nyní čeká start na MS kategorie do 23 let a na univerziádě.

Třetí místo obsadily v "béčku" i Pavlína Flamíková s Radkou Novotníkovou v kategorii dvojek bez kormidelnice a celkově skončily deváté. Párové čtyřky ve složení Filip Zima, Marek Diblík, Dalibor Neděla, Jan Potůček a Simona Pašková, Alžběta Zavadilová, Eliška Podrazilová, Markéta Nedělová se s SP rozloučily 4. místem.

Do finále A v Lucernu žádná česká posádka nepostoupila.

Závody Světového poháru ve veslování v Lucernu:

Skif: 1. Zeidler (Něm.) 6:42,60.

Dvojskif: 1. Twellaar, Broenink (Niz.) 6:04,59, ...finále C: 3. Cincibuch, Podrazil (ČR) 6:27,33.

Dvojskif lehkých vah: 1. Beurey, Ludwig (Fr.) 6:17,88, ...finále B: 1. Vraštil, Šimánek (ČR) 6:17,73.

Dvojka bez korm.: 1. Wynne-Griffith, George (Brit.) 6:24,88, ...finále D: 3. Helešic, Šišma (ČR) 6:38,80.

Čtyřka bez korm.: 1. Británie (Wilkes, Ambler, Aldridge, Davidson) 5:49,47.

Párová čtyřka: 1. Nizozemsko (Van Lierop, Florijn, Wieten, Metsemakers) 5:37,17, ...finále B: 4. Česko (Zima, Diblík, Neděla, Potůček) 5:57,80.

Osma: 1. Austrálie 5:23,92.

Ženy:

Skif: 1. Florijnová (Niz.) 7:27,15, ...finále B: 2. Lukšová 7:34,66, 3. Šantrůčková (obě ČR) 7:35,74.

Dvojskif: 1. Bodnarová, Radisová (Rum.) 6:41,96, ...finále C: 5. Prokešová, Pospíšilová (ČR) 7:24,27.

Dvojskif lehkých vah: 1. Craigová, Grantová (Brit.) 6:54,57, ...finále C: 2. Neuhortová, Činková (ČR) 7:17,34.

Dvojka bez korm.: 1. Morrisonová, McIntyreová (Austr.) 7:00,84, ...finále B: 3. Flamíková, Novotníková (ČR) 7:12,40.

Čtyřka bez korm.: 1. Rumunsko (M. Beresová, Tivodariuová, Rusuová, A. Beresová) 6:18,51.

Párová čtyřka: 1. Nizozemsko (De Jongová, Dullemansová, Youssifouová, Paulisová) 6:19,91, ...finále B: 4. Česko (Pašková, Zavadilová, Podrazilová, Nedělová) 6:29,28.

Osma: 1. Británie 6:02,82.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články