Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

V nominaci na domácí MS ve veslování do 23 let mají Češi 13 posádek

Ve středu startuje v Račicích mistrovství světa ve veslování do 23 let, kterého se zúčastní celkem 13 českých posádek. Přímé přenosy můžete o nadcházejícím víkendu sledovat exkluzivně na webu ctsport.cz. Čeští pořadatelé pak také díky této akci projdou generálkou na seniorský světový šampionát, jenž se na Litoměřicku uskuteční příští rok.

zdroj: ČTK/EFE autor: Pablo Ramon Ochoa

"Na mistrovství světa U23 v roce 2016 jsme poslali z motivačního hlediska všechno, co mělo ruce a nohy. A ti poslední přestali s veslováním. Takže je potřeba to vybalancovat. Vybrali jsme co nejširší tým, když jsme doma, někdo pojede na úspěch, někdo sbírat zkušenosti. Většinou jsou to loňští junioři, a když budou ve finále B, nic se neděje," uvedl reprezentační trenér Jakub Makovička pro regionální vydání MF Dnes.

Na předešlém MS do 23 let v roce 2019 v USA z českých posádek postoupila do finále jen párová čtyřka mužů, která skončila pátá. Tentokrát Makovička věří, že v bojích o medaile bude více domácích lodí. "Máme v posádkách spoustu medailistů z juniorských šampionátů. Na párové čtyřce a osmiveslici jsme měli přetlak. Podle toho to i vypadá, lodě jezdí rychle. U žen by měla být vlajkovou lodí párová čtyřka s Lázničkovou a Chourovou, to může být černý kůň. Uvidíme, co skifařka Šantrůčková," řekl Makovička.

Program regaty odstartují rozjížďky ve středu odpoledne, o medaile se bude bojovat v sobotu a v neděli. Akce se koná bez diváků. "Snažili jsme se změnit původně schválený režim bez přítomnosti diváků dle pravidel, která jsou aktuálně platná v ČR, ale Mezinárodní veslařská federace nám potřebnou výjimku neudělila. Důvodem byl zejména fakt, že všechny akce pořádané mezinárodní federací se v tomto roce konaly bez diváků, a dalším argumentem je, že se řada závodníků i členů servisních týmů bude přesouvat na olympijské hry do Tokia," uvedl předseda Českého veslařského svazu Ondřej Šebek.

Je nám líto, video expirovalo.
Veslaři chystají olympioniky i MS do 23 let

Česká nominace na MS ve veslování do 23 let

Muži:

Jonáš Friedrich (skif lehkých vah); Albert Caban, Jan Šimkovský (dvojka bez kormidelníka); Martin Dufek, Adam Lízal (dvojka bez korm. lehkých vah); Jan Chládek, Aleš Pospíšil, Vít Baldinus, Adam Kulhánek (čtyřka bez korm.); Daniel Nosek, Dalibor Neděla, Tomáš Šišma, Filip Zima (párová čtyřka); Vojtěch Málek, Dennis Pinc, Jan Kvapil, Vojtěch Šanda (párová čtyřka lehkých vah); Jakub Kyncl, Tomáš Zobal, Marek Diblík, Štěpán Keller, Jan Vacek, Matouš Dočekal, Ruslan Vikol, Václav Baldrián, korm. Barbora Zelenková (osma).

Ženy:

Anna Šantrůčková (skif); Veronika Činková (skif lehkých vah); Eliška Podrazilová, Nikola Kropáčková (dvojka bez korm.); Nikola Vičíková, Tereza Cihelková (dvojka bez korm. lehkých vah); Valentýna Solařová, Zuzana Štěpánková, Michala Pospíšilová, Simona Pašková (párová čtyřka); Alžběta Zavadilová, Natálie Chourová, Josefína Lázničková, Kateřina Hartmanová (čtyřka bez korm.).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články