Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL V Repre

Tři české lodě v opravách na šampionátu veslařů postoupily

Úspěšný den měli čeští veslaři na mistrovství světa v americké Sarasotě. Všechny tři posádky, které v úterý nastoupily do opravných jízd, postoupily do semifinále. Ve hře o medaile se tak udržely párová čtyřka lehkých vah Jan Hájek, Milan Viktora, Jan Vetešník, Jiří Kopáč, dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil i dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek.

Párová čtyřka ve složení Jan Hájek, Jan Vetešník, Jiří Kopáč a Milan Viktora
zdroj: ČTK/Šimánek Vít

Párová čtyřka lehkých vah postoupila z opravné jízdy z prvního místa. Češi vedli od prvního mezičasu až do cíle, mocně finišující Němce porazili o 59 setin sekundy. Semifinále je čeká ve čtvrtek stejně jako Helešice s Podrazilem.

"Dnes to bylo lepší než v pondělí, ale ještě to není úplně ono. Trochu se pereme s novou lodí, co tu máme," uvedl Kopáč. "Věříme, že ve čtvrtek předvedeme výkon, na který jsme tvrdě trénovali a bude stačit na postup do finále A," dodal.

Dvojka bez kormidelníka absolvovala zcela jiný závod. Veslaři pražské Dukly začali pomaleji a v polovině trati byli až pátí a postupovaly tři nejlepší lodě. V závěru se pak posunuli na druhé místo, které za vítěznými Rumuny Cosminem Pascarim a Vladem Dragosem Aicoboaem, s přehledem udrželi.

"I když to po technické stránce není to, co umíme, tak nám dnes závod vyšel. Ale bylo to, jak se říká, za pět minut dvanáct," uvedl Helešic. Pomalejší začátek nebyl podle plánu. "Takový scénář ale napsal sám závod. Vše jsme řešili během jízdy," dodal.

Nejsložitější situaci měli Vraštil se Šimánkem. Ti bojovali jen o dvě postupové místa. Česká dvojice byla v polovině trati druhá, poté se posunula do čela, ale ve finiši se před ni dostali Ukrajinci Stanislav Kovalov a Igor Chmara. Třetí Kanaďané Taylor Hardy a Patrick Keane skončili o šest sekund zpět.

"Jsme moc rádi za výkon i výsledek. Dnes se nám se nám jelo výrazně lépe než v rozjížďce. Přesto, že byla klidná voda, jsme se nevyhnuli zaváhání na startu a hned druhé tempo jsme chytli 'kraba' a museli dohánět malou ztrátu. Naštěstí jsme si dostatečně na soupeře věřili a povedlo se," uvedl Vraštil.

Prohra s Ukrajinci ve finiši o šest setin sekundy jej ale mrzela. "Postup mezi nejlepších dvanáct je zásadní krok. Ve čtvrtek nás tedy čeká semifinále a tam se budeme snažit podat zase o třídu lepší výkon. Uvidíme, jak to dopadne. Určitě to ale bude těžký a zajímavý závod," dodal Vraštil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články