Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Synkovi vypadlo veslo z ruky a skončil třetí stejně jako Podrazil s Helešicem

Dva bronzy si ze Světového poháru ve veslování v Lucernu odvezou čeští reprezentanti. Skifař Ondřej Synek ve finále dlouho vedl, ale vypadlo mu veslo a nakonec skončil třetí, když ho předstihli Robert Manson z Nového Zélandu a Oliver Zeidler z Německa. Stejnou pozici obsadila i dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil s Lukášem Helešicem, což jim stačilo k celkovému vítězství v jejich disciplíně. 

Ondřej Synek
zdroj: ČTK autor: Ivana Roháčková

Zatímco Podrazil s Helešicem startovali ve všech třech dílech seriálu, Synek druhý závod vynechal. Po vítězství v Bělehradě i v Lucernu začal finále dobře a do poloviny trati vedl. Poté ale přišel nástup Novozélanďana Roberta Mansona, který jeho náskok zlikvidoval, dostal se do vedení a jistě si dojel pro vítězství.

"Jelo si mi dobře, ale udělal jsem technickou chybu, vypadlo mi veslo z ruky a ztratil jsem celý závod. Úplně jsem zastavil a během dvou vteřin jsem přišel o celý náskok," řekl Synek a přiznal, že byl rád, že nevypadl ze skifu. Jeho problémy navíc Mansona povzbudily.

Je nám líto, video expirovalo.
Synek a duo Helešic-Podrazil si ve SP v Lucernu dojeli pro bronz

"On nastoupil, přidal a já byl navíc úplně rozhozený. Závod tím pro mě skončil," uvedl Synek, který si byl jistý, že by bez tohoto zaváhání vyhrál. "To je ale kdyby. Důležité je, že máme dobře natrénováno směrem k mistrovství světa a jsme na dobré cestě," podotkl pětatřicetiletý veslař pražské Dukly, kterého v závěru ještě předstihl Zeidler.

Za Mansonem Synek zaostal o více než čtyři sekundy, mocně finišující Mahé Drysdale z Nového Zélandu jej ale už neohrozil.

Helešic: Mysleli jsme, že jsme druzí

Podrazil s Helešicem také na začátku vedli, ale již v polovině trati byli třetí a na bronzové pozici dojeli i do cíle. Od francouzské bratrské dvojice Valentina a Theophila Onfroyových je ale dělilo jen šest setin sekundy, z vítězství se radovali Michael Brake a Thomas Murray z Nového Zélandu.

"Mysleli jsme, že jsme druzí, ale pořád jsou to skvělé výsledky. Potřebovali jsme, aby bylo vše perfektní, což dnes bohužel nebylo," řekl Helešic, který byl rád, že se jim konečně na jezeře Rotsee dařilo. "Je to tady pro nás trochu zakletý. O to větší radost máme z třetího místa, i když druhé bylo hodně blízko," podotkl Helešic.

"Je pravda, že nám to tady moc nesedí, nikdy se nám tu nejelo dobře, ale za medaili jsme rádi. Rozhodně to byla lepší jízda než v sobotním semifinále," doplnil Podrazil, který se nyní se svým kolegou v lodi chystá stejně jako Synek na tréninkový kemp do Itálie a budou se připravovat na zářijové mistrovství světa. "Teď nás čeká týden prázdnin a pak návrat do práce. Po dovolené odjíždíme do Livigna najíždět kilometry a připravovat se na vrchol sezony," dodal Helešic.

Antošová s Fleissnerovou vyhrály finále B

Tři české posádky se v neděli představily ve finále B. Nejlépe si z nich vedly Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová na dvojskifu, které svou poslední jízdu vyhrály a celkově skončily sedmé. Dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek byl v béčku druhý a čtyřka bez kormidelníka Matyáš Klang, Jan Pilc, Petr Melichar, Jan Potůček čtvrtá. 

Muži - skif: 1. Manson (N. Zél.) 6:55,30, ...3. Synek (ČR) 7:00,72. Dvojskif: 1. Zietarski, Biskup (Pol.) 6:18,86. Dvojskif lehkých vah: 1. G. O'Donovan, P. O'Donovan 6:28,50, ...finále B: 2. Vraštil, Šimánek (ČR) 6:25,46. Dvojka bez korm.: 1. Murray, Brake (N. Zél.) 6:32,93, ...3. Podrazil, Helešic (ČR) 6:33,64. Párová čtyřka: 1. Velká Británie 5:44,25. Čtyřka bez korm.: 1. Austrálie 5:51,40, ...finále B: 4. ČR (Tikal, Klang, Melichar, Grabmüller) 6:05,82. Osma: 1. Německo 5:31,81.

Ženy - skif: 1. Gmelinová (Švýc.) 7:35,94, ...finále C: 5. Hlasová (ČR) 7:53,16. Dvojskif: 1. Donoghueová, Loeová (N. Zél.) 6:50,12, ...finále B: 1. L. Antošová, Fleissnerová (ČR) 7:05,30. Dvojskif lehkých vah: 1. Dereszová, Dorociaková (Pol.) 7:06,40. Dvojka bez korm.: 1. Prendergastová, Gowlerová (N. Zél.) 7:07,20. Párová čtyřka: 1. Německo 6:27,28. Čtyřka bez korm.: 1. Austrálie 6:27,03. Osma: 1. Nový Zéland 6:06,17.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy