Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Speciál

Synek ukončil sezonu a nebude startovat na veslařském ME v Polsku

Nejlepší český veslař současnosti Ondřej Synek se kvůli tréninkovému výpadku po zdravotních problémech nepředstaví na mistrovství Evropy, které se příští týden uskuteční v Poznani. Pětinásobný světový šampion na skifu měl v Polsku startovat společně s Jakubem Podrazilem na dvojskifu.

Ondřej Synek
zdroj: ČTK

Sedmatřicetiletý Synek má již delší dobu problémy se zády a v září kvůli nim zrušil i plánovaný start na Primátorkách, kde se měl představit na skifu. Nyní se rozhodl ukončit sezonu a přijde i o hlavní závod, který měl být pro svěřence trenéra Milana Dolečka testem i s ohledem na plánovanou účast v dodatečné olympijské kvalifikaci v příštím roce.

"Je mi to moc líto, ale na mistrovství Evropy bohužel nemůžu jet. Měl jsem dlouhý tréninkový výpadek, bolela mě trochu záda, takže jsem se rozhodl si odpočinout," uvedl Synek.

"Tréninkové manko bych jen těžko doháněl a nechtěl jsem jet na velkou akci nepřipravený. Proto jsem zvolil tohle řešení. Kuba Podrazil, s kterým jsem měl na Evropě startovat, pojede na skifu, tak si to aspoň vyzkouší," doplnil trojnásobný olympijský medailista.

Olympiáda hnacím motorem

Synek i nadále počítá s tím, že bude v příští sezoně usilovat o start na olympádě v Tokiu na dvojskifu společně s Podrazilem. Na loňském mistrovství světa už ale vyjel pro Česko účastnické místo na skifu.

"Nedá se nic dělat. Připravím se pořádně na příští rok, kdy by měla být olympiáda. Tato sezona byla podivná, ale i když jsem jel jen dva závody v Česku, jsem rád, že jsme s Kubou vydrželi trénovat až do konce, pěkně jsme se rozjeli a beru to jako zkušenost, která nám může pomoct," má jasno.

"Věřil jsem, že na mistrovství Evropy uděláme medaili, ale bohužel se to takhle zkomplikovalo. Teď si trochu odpočinu a těším se na příští rok." 

Optimismus mu dodávají i výsledky při tréninku. "Potvrdilo se nám, že společně jezdíme hodně rychle a má smysl se spojit, takže vše směřujeme k tomu, že budeme závodit spolu. Musíme ale ještě na jaře zvládnout olympijskou dokvalifikaci a věřím, že se nám to povede. A pak bychom se chystali i na samotnou olympiádu, pokud se bude konat. Snad bude všechno v pořádku a budeme ještě rychlejší než letos," zakončil rodák z Brandýsa nad Labem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy