Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Synek: Prostředí v Sarasotě je skvělé. Jen kdyby nebylo takové vedro

Dva starty, dvě výhry. Skifař Ondřej Synek zatím bez problémů míří k finálové účasti na mistrovství světa ve veslování v americké Sarasotě, na kterém obhajuje titul z předešlého šampionátu v Aiguebelette. Ale až v pátečním semifinále se poprvé utká s dalšími medailovými aspiranty v čele s letošním objevem Robertem Mansonem z Nového Zélandu. Přímý přenos sledujte v pátek od 17:00 exkluzivně na ctsport.cz.

"Už jsem se trošku dostal do závodního tempa. Tři měsíce předtím jsme nezávodili, což je docela dlouhá doba. Myslím si, že je to dobré. Jen se pořád trápím s hrozným vedrem a vlhkostí," poukázal Synek na vysoké teploty na Floridě.

Čtyřiatřicetiletý veslař již dopředu avizoval, že s počasím bude mít zřejmě problémy. "Jsem horkokrevný a i v zimě je mi vedro, tohle není moje nejoblíbenější počasí," vysvětlil. Vymlouvat se na to však nechce. "Dost s tím bojuju, ale je to pro všechny stejné," podotkl Synek.

Před odletem přiznal, že jej trochu zaskočily fotografie s krokodýly ve veslařském kanále. A už je viděl i osobně. "Poprvé ve středu. Trenér ale v pondělí viděl u břehu asi metrového. Opravdu tady jsou, ale vyhýbají se nám," uvedl rodák z Brandýsa nad Labem.

Veslařský kanál v Sarasotě je součástí Nathan Benderson parku a závodníkům v areálu nic nechybí. "Vedle kanálu je nákupní centrum, jezírka, palmy, žulové chodníky. Je to fakt krásné. I samotné závodiště je nádherné," uvedl Synek a ocenil americké organizátory.

Momentálně se čtyřnásobný světový šampion maximálně soustředí na páteční semifinále, ve kterém poprvé narazí na další medailové aspiranty. Vedle Mansona jej čeká i konfrontace se zkušeným Ángelem Fournierem z Kuby, který v USA také ještě neprohrál.

Mansonovi se v Sarasotě zatím příliš nedaří. V rozjížďce prohrál s Britem Thomasem Barrasem, ve čtvrtfinále poté dojel až třetí za Fournierem a Damirem Martinem z Chorvatska.

"Myslím si, že na tom není moc dobře. Asi se mu něco stalo. Jede s vysokou frekvencí, ale pod vodou to má bez síly. Je to takové divné tempo a rozhodně tu nepředvádí to, co předtím v sezoně," všiml si Synek.

Svěřenec trenéra Milana Dolečka předpokládá, že semifinálová bitva bude náročná i proto, že všichni veslaři mají dostatek času na regeneraci. Mezi jednotlivými jízdami je totiž dost času na odpočinek.

"Kdyby se závodilo každý den, bylo by to lepší. Takhle se musí počítat i s dalšími soupeři mimo absolutní špičku, kterým by to jinak nesvědčilo. Bude to bitva. Vyhrát může jen jeden, tak se musíme všichni snažit," dodal Synek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články