Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf

Synek míří na MS do finále i na Hry v Tokiu

Ondřej Synek prodloužil svou unikátní sérii. Od roku 2005, kdy začal závodit na skifu, na žádné špičkové soutěži nechyběl ve finálových bojích o medaile. A nejinak tomu je i v rakouském Ottensheimu - semifinále suverénně vyhrál. Dvojskif Kristýna Fleissnerová, Lenka Antošová v semifinále dojel poslední šestý a stejně dopadla i Miroslava Topinková Knapková.

Ondřej Synek
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Z pohledu veslování je to zatím ideální. Tři závody, tři vítězství. Nervy posledních pět dní bych ale nikomu nepřál. Dnes mi bylo dvakrát na zvracení, takové stavy jsem nikdy neměl. Jsem rád, že to dopadlo a pojedu osmnácté finále v řadě," řekl Synek.

"Šli jsme do toho, že si chceme (mistrovství) užít. Příprava byla super, jezdili jsme společně s trenérem Dolečkem a Ondrou Synkem, rozjížďka super a dnes jsme se ještě na kilometru cítili dobře. Pak se najednou něco stalo, nevíme co, nezvládli jsme to psychicky a nedokázali to dovést do konce," řekl zklamaný Kopáč.

Šestatřicetiletý veslař pražské Dukly byl v první polovině trati druhý za obhájcem zlata Norem Kjetilem Borchem. Po metě 1000 metrů jej ale předstihl a v závěru odrazil i útok Mindaugase Griskonise z Litvy. Na slepém ramenu Dunaje Synek vyhrál i třetí rozjížďku.

"První kilometr byl brutálně rychlý, protože já než se rozjedu, tak to chvilku trvá. Nechtěl jsem ale nechat ujet Nora, o kterém jsem věděl, že rychle pojede. Stejně jako Litevec, což je můj dlouholetý soupeř," řekl Synek. Po 1250 metrech mu pak bylo jasné, že je o postupující trojici rozhodnuto.

Topinková očekává vyhrocené finále

Naopak Topinková nečekaně semifinále nezvládla a s výrazným odstupem dojela poslední. "Věděla jsem, že to bude těžký závod a šance na postup sice nějaká je, ale není taková, jako bývala dříve. Teď to bude o finále B a zkusit vybojovat olympijské místo," řekla Topinková, která potřebuje skončit do třetího místa. "Bude to hodně vypjaté a nikdo nebude chtít vypadnout. Možná to bude vyhrocenější než áčko," doplnila.

Podobně jako elitní česká skifařka, která se do závodů vrátila loni po mateřské dovolené, dopadly i Fleissnerová s Antošovou. "Dnes nám to nějak nesedlo, nebylo to ono," řekla zklamaná Antošová. "Před startem jsme se domluvily, že to zkusíme opatrněji, ale už při rozveslování mi přišlo, že to není stejné jako předchozí dny. Nebylo to top, co bychom mohly předvést. Den nám nepřál," litovala Fleissnerová.

K postupu na olympiádu potřebují v neděli porazit alespoň jednu loď, což však nebude jednoduché. V semifinále zajely nejhorší čas. "Je to jenom jedna posádka, ale je to strašně těžké. Šest postupujících má pohodu a nám teprve pořádný závod přijde," uvědomovala si Fleissnerová. "Všechny lodě jsme vyrovnané a bude to strašný boj," řekla Antošová.

Ve finále se představili Jan Hájek s Jiřím Kopáčem v neolympijské kategorii dvojek bez kormidelníka lehkých vah a obsadili páté místo. Ještě v polovině trati byli třetí, ale v závěru se propadli. Od medaile je nakonec dělilo deset sekund.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy