Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Podrazil s Helešicem i Synek jistě postoupili do semifinále SP

Skifař Ondřej Synek i dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic vstoupili jistě do třetího závodu Světového poháru ve veslování v Lucernu. Nejlepší čeští veslaři současnosti vyhráli na jezeře Rotsee úvodní rozjížďku i následné čtvrtfinále a postoupili do sobotního semifinále.

Dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil a Lukáš Helešic
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Přímo z rozjížďky se mezi nejlepších dvanáct kvalifikovaly Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová na dvojskifu, přes opravy poté do semifinále prošli Matyáš Klang, Jan Pilc, Petr Melichar a Jan Potůček na čtyřce bez kormidelníka a dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek.

Už finálová jízda poté v sobotu čeká Jana Cincibucha, Jana Vetešníka, Milana Viktoru a Jiřího Kopáče na neolympijské párové čtyřce lehkých vah. Česká posádka byla druhá v rozjížďce i následné opravné jízdě.

Skifařka Helena Hlasová pojede v sobotu finále C a bude tak bojovat o 13. místo. Již v pátek skončil SP pro druhý ženský dvojskif Lucie Heranová, Alena Schejbalová, které byly v rozjížďce i opravné jízdě poslední a do semifinále jako jediná posádka nepostoupily.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy