Mahler se stal prvním Čechem, který slavil triumf v závodu Oxford vs. Cambridge
Gabriel Mahler je prvním Čechem v historii, který jako člen vítězné posádky projel cílem tradičního závodu univerzitních osmiveslic v Londýně. Proslulý souboj Oxford vs. Cambridge se uskutečnil na řece Temži už po stosedmdesáté.

Gabriel Mahler studuje na Cambridgi informatiku v rámci jednoletého programu a využil tak své jediné šance se do osmiveslice dostat. Dosud se slavného závodu na Temži účastnil jen jeden Čech. Milan Bruncvík byl v roce 2013 také v barvách Cambridge mezi poraženými.
Tentokráte muži Cambridge vedli od úplného začátku a připsali si přesvědčivé vítězství na 6,8 kilometru dlouhé trati. Rivaly z Oxfordu porazili o 17 sekund.

Pro Cambridge to byla třetí výhra za sebou a šestá z posledních sedmi ročníků. "Cítím se jako Andy Murray, když vyhrál Wimbledon. Tohle je pro nás finále Wimbledonu, finále Ligy mistrů. Jinak to nedokážu popsat. Úžasné," řekl člen vítězné osmiveslice George Bourne, který se v roce 2022 stal v Račicích vicemistrem světa na párové čtyřce.
Pro muže to bylo 170. měření sil. Veslařky absolvovaly 79. ročník a posádka Cambridge zvítězila poosmé v řadě. Závod musel být restartován poté, co Oxford zkřížil soupeřkám cestu a lodě se o sebe zasekly.