Evropská a Konferenční liga UEFA

Fleissnerová s Antošovou dojely v Lucernu čtvrté

České olympioničky Kristýna Fleissnerová a Lenka Antošová dojely ve finále dvojskifu na Světovém poháru v Lucernu na čtvrtém místě. Skifař Ondřej Synek skončil ve finále B poslední šestý a ve druhém dílu seriálu obsadil celkově dvanácté místo. Dvojskif Jan Cincibuch, Jakub Podrazil byl v "béčku" čtvrtý. Slabší konkurence využily k postupu do finále A Pavlína Flamíková a Anna Šantrůčková na dvojce bez kormidelnice. Nakonec byly šesté.

Fleissnerová s Antošovou skončily v Lucernu na čtvrtém místě

Fleissnerová s Antošovou si při prvním letošním společném startu zajistily finálovou účast díky druhému místu za Rumunkami v páteční rozjížďce. Druhé se držely i ve finálové jízdě, ale medailovou pozici nakonec neudržely. Nicoleta-Ancuta Bodnarová a Simona Geanina Radisová zvítězily s velkým náskokem před Nizozemkami a Američankami, českou posádku od bronzu dělilo 84 setin.

Flamínková se Šantrůčkovou se držely dlouho na pátém místě, v závěru je ale předjela irská dvojice Claire Feericková, Tara Hanlovová.

Synek se letos vrátil na skif po neúspěchu projektu dvojskifu s Podrazilem, zatím se mu ale výsledkově nedaří. Na prvním SP v Záhřebu byl pětinásobný mistr světa pátý ve finále A, ve Švýcarsku mezi nejlepších šest nepostoupil.

Výsledky SP ve veslování v Lucernu

Muži:

Skif: 1. Zeidler (Něm.) 6:48,26, ... finále B: 6. Synek (ČR) 7:55,37.

Skif lehkých vah: 1. Torre (It.) 7:18,12.

Dvojskif: 1. Liou Č'-jü, Čang Liang (Čína) 6:18,91, ...finále B: 4. Cincibuch, Podrazil (ČR) 6:34,14.

Dvojskif lehkých vah: 1. McCarthy, O'Donovan (Ir.) 6:15,48.

Dvojka bez korm.: 1. M. Sinkovič, V. Sinkovič (Chorv.) 6:36,84.

Čtyřka bez korm.: 1. Británie 5:53,73.

Párová čtyřka: 1. Nizozemsko 5:53,73, ...ČR (Zima, Potůček, Šišma, Fleisser) vyřazena v opravách.

Osma: 1. Británie 5:24,26.