České posádky uspěly na SP v Záhřebu

V Záhřebu vyvrcholily závody Světového poháru veslařů. Po včerejším úspěchu Kristýny Neuhortové, která zvítězila ve finále lehkého skifu, se dnes představí i další české posádky. Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem obsadili ve finále dvojskifu druhé místo. Triumfovala naopak párová čtyřka ve složení Filip Zima, Jan Potůček, Dalibor Neděla a Marek Diblík. Další medailové umístění přidala Lenka Lukšová, která ve finále skifu obsadila třetí místo.

Česká párová čtyřka se ve čtyřčlenném finále dlouho držela za Ukrajinou. V závěrečné pětistovce Zima, Potůček, Neděla a Diblík zrychlili a s přehledem si dojeli pro prvenství. Vraštil se Šimánkem skončili o loď zpět za prvními Švýcary, Novotníková s Flamíkovou ve tříčlenném finále těsně nestačily na vítězné Španělky.

O vítězství dlouho usilovala také skifařka Lenka Lukšová (za svobodna Antošová), ale ve finiši měly více sil první Španělka Virginia Díazová i druhá Švýcarka Aurelia-Maxima Janzenová. Dvojskif Markéta Nedělová, Alice Prokešová dojel s velkou ztrátou poslední.