Volejbalový magazín

Xterra v Prachaticích přinesla českým triatlonistům čtvrtá místa

Domácí triatlonisté v závodu Světového poháru terénní série Xterra v Prachaticích na medailové pozice nedosáhli. Lukáš Kočař i Helena Karásková Erbenová obsadili po 1,5 km plavání, 33 km na horském kole a 10,5 km běhu shodně čtvrté místo. Zvítězili Francouz Arthur Serriéres a Němka Laura Philippová, kteří vyhráli i páteční závody na zkrácené trati.

Kočař i Karásková doběhli v Prachaticích čtvrtí

Kočař ještě v cyklistické části vedl, v popředí se pohyboval také další domácí reprezentant Karel Dušek, po pádu ale musel odstoupit. V běhu Kočař klesl na čtvrté místo, k bronzu mu chyběla téměř minuta.

"Od konce kola jsem se trochu trápil," uznal. Lépe se mu vedlo v pátečním shorttracku, v němž byl se ztrátou 12 sekund druhý.

Philippová vyhrála se suverénním náskokem pěti minut, Karásková se s velkými triatlony rozloučila čtvrtým místem.

"Třetí místo nebylo daleko. Všechny disciplíny jsem měla vyrovnané, jen na běhu mi trochu chyběly síly," řekla závodnice, která se nyní hodlá více věnovat horským kolům. "Teď mě začalo bavit jezdit z kopce, tak se učím zase něco nového," dodala s úsměvem.